Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Student Petr Svoboda: Když se jedná o hudbu a pomoc dobré věci, jsem pro

Mladá Boleslav - Benefiční Karmelfest.  Pod tímhle názvem se skrývá opravdu hodně. Shánění sponzorů, domlouvání kapel a neustálé organizační „šachy"

12.3.2014
SDÍLEJ:

Petr SvobodaFoto: Archiv Svobody

Za vším přitom stojí student druhého ročníku Střední integrované školy Na Karmeli Petr Svoboda, z jehož hlavy nápad vzešel a se kterým jsme si povídali.
Pořádat benefiční koncert není asi žádná legrace.

Co je vůbec nejtěžší?

Ze začátku se vše zdálo jednoduché, jak už to tak bývá. Obstarat kapely, pronajmout kulturák, sehnat sponzory a udělat reklamu. Už po prvním měsíci se začaly vyskytovat komplikace – mnoho výdajů a málo sponzorů. Další a největší problém bylo samotné datum, kdy se zdálo nemožné vybrat to, kdy by mohly všechny plánované kapely, zvukař, byl volný kulturák… Několikrát se tedy musel přesný den měnit, než do sebe vše zapadlo.

Kolik studentů se na organizaci podílí?

V našem realizačním týmu jsme celkem tři, Patrik Dörfl, Robin Panuš a já. Samozřejmě jsme se snažili zapojit víc lidí ze školy, poptávka po sponzorech, propagace, zkrátka kdo co mohl.

Pomoci se dá spoustě lidem. Proč právě Centru 83?

Jelikož jsem sám hudebník, miluji živé hudební akce a pohybuji se často v tomto prostředí, měl jsem už dlouho v plánu uspořádat koncert nebo festival. Jelikož jsem byl na křtu knihy vydané Centrem 83 a něco málo se o této společnosti dozvěděl, začal jsem se o to více zajímat, našel jsem si informace na internetu, od známých. Řekl jsem si, proč bych i já nemohl nějak pomoci postiženým lidem. Myslím, že by si každý měl v takovou chvíli uvědomit, že ne všichni jsme zdraví a máme se skvěle. Proč tedy neuspořádat benefiční festival a nezpříjemnit tak někomu aspoň malinko život, když to stojí jen čas?

Jak se k vašemu rozhodnutí uspořádat benefiční festival staví vaši rodiče?

Myslím, že rodiče jsou rádi, že jsem uspořádal se spolužáky takovouto akci. I když se jim občas nelíbilo, že to bylo místy na úkor školy, zařizování věcí místo vyučování a podobně. I oni mi s festivalem velmi pomohli, ať už s hledáním sponzorů, propagace a samotné podpory, patří jim můj velký dík!

Podle čeho jste vybíral kapely, které na festivalu vystoupí?

A řekly všechny oslovené ano, nebo bylo potřeba pátrat po dalších? S kapelami to bylo složitější. Jelikož jsme začali hledat celkem pozdě, většina oslovených už měla jiný program. Oslovili jsme tedy dvě místnílegendy, Kočky Neberem a The Bluegrass Friends. Dále Black Bull z Prahy a hlavní vystupující večera. Báru Zemanovou a Hentai Corporation. Jako doprovodný program vystoupí mistryně světa v tanci 2013 Kateřina Startseva. To se mají návštěvníci festivalu na co těšit. Nabízí se otázka.

Škola a přípravy na festival, zbývá vám vůbec čas na vaše koníčky?

Ano, festival mi zabíral hodně času, ale i tak jsem si našel čas i na jiné věci, kterým se denně věnuji, a celkově jsem si program uspořádal tak, abych dal všemu něco.

Jeden člověk na organizaci jistě nestačí. Ani plus dva, které uvádíte jako členy realizačního týmu. Kdo další vám nejvíce pomáhá?
Nejvíce mi s organizací pomohla paní Michaela Holubová, společně se spolužáky a panem ředitelem Štefanem Klímou, bez nich bych spoustu věcí těžko zvládl. Úkoly jsme si rozdělili, a to mi ušetřilo spoustu práce a času.

Je ale vidět, že vás to ale evidentně baví.

Celkově i tuto činnost považuji za takový koníček, jak se jedná o hudbu a pomoc dobré věci, jsem pro všechno. Dává mi to dobrý pocit, získávám spoustu zkušeností, známostí, komunikuji s lidmi. Chtěl bych moc poděkovat všem, co se na festivalu podílejí! Doufejme že účast bude veliká a vše dobře dopadne.

Karmelfest se bude konat tento pátek 14. března od 17 hodin v Domě kultury.

Autor: Petra Kuldová

12.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení