Další ročník Středověkého jarmarku je tady! Ten začne v sobotu 23. června v 9 hodin slavnostním průvodem, který půjde od mladoboleslavského hradu, přes Staroměstské náměstí až k parku na druhém konci náměstí. Samotný jarmark má ale „předskokana“, v podobě skupiny Bran, která hraje bretaňskou a irskou hudbu. Kapela se posluchačům představí zítra, tedy v pátek 22. června, od 20.30 hodin na nádvoří mladoboleslavského hradu.

„Letošního Středověkého jarmarku se zúčastní rekordních téměř 150 stánkařů. Kromě tradičního jarmarečního zboží, jako jsou keramika, vazby ze suchých rostlin, hrnčířské výrobky, výrobky ze dřeva, tepané šperky či šperky z kůže, naleznou návštěvníci mezi jarmarečníky i košíkáře, knihaře, kováře, perníkáře i krajkáře,“ upřesnil jeden z organizátorů, Vratislav Houštecký.

Kdo dává přednost chutím a vůním, určitě si přijde také na své. Koláčky, koblížky, sýry, koření, trdelníky, ořechy, medovina, štramberské uši, slivovička nebo rožněné sele už neodmyslitelně patří ke koloritu mladoboleslavského jarmarku.

Program jarmarku není zaměřen pouze na dospělé, ale i na děti. Ty si přijdou na své na nádvoří hradu, kde vystoupí v průběhu celého dne skupina Štvanci. Tato skupina dětem předvede dobové hry, do kterých se mohou děti zapojit, v podobě střelby lukem, rytířských kuželek, dobytí hradu i házení kroužků na bájného jednorožce. Pro diváky je také připravena ukázka ražby mincí, projížďka v kočáru taženém koňmi i ukázka práce sokolníka s dravci.

Na Středověkém jarmarku nesmí samozřejmě chybět dobové tance, které předvede skupina Greensleaves, šerm, v podání spolku Hargor a dobová hudba, při které se představí kapely Řemdich a Holba.

Sobotní 21. hodina bude vyvrcholením celého jarmarečního programu. Po večerním pochodňovém průvodu je na řadě závěrečné ohněstrojné představení Dějiny lidstva.