Regionální muzikanti už si hromadně koušou nehty, protože okamžik s velkým O se blíží.

Právě dnes večer v 19 hodin vypukne slavnostní galavečer, na němž budou předány ceny vítězům hudební ankety Boleslavský Otík 2014.

Za pořádáním stojí Boleslavský deník a Agentura Jan Šťastný, a stejně jako v předchozích letech se snaží vyhlášení učinit co nejzajímavější a nejatraktivnější.

„Letos jsme měli kolem scénáře dlouhé debaty, a jelikož se o nás doslechli i v cizině, spolupracovali jsme na podobě večera s týmem cen Grammy. Scénář byl velkolepý a odpovídal důležitosti akce, nechybělo vznášející se pódium a světelné efekty jsme měli mít zapůjčené od kapely Pink Floyd," nečekaně odtajnil podrobnosti Jiří Macek.

Ten slavnostní vyhlašování pravidelně moderuje, letos ho měl ale původně nahradit někdo z dvojice Leoš Mareš Marek Eben.

„Jenže scénář včetně všech podrobností zmizel z trezoru. A s ním i veškeré kontakty na naše hvězdné spolupracovníky. Tím tedy původní verze padá, nemůžeme si přece dovolit, aby lidé dopředu věděli, co od vyhlašování Otíka čekat. To je jediné, na čem trváme," svěřil se zhroucený Jiří Macek, kterého museli dokonce hospitalizovat v Kosmonosích, protože jeho psychika tento šok odmítla zpracovat.

Nyní je již ale v plné síle, a slibuje, že přestože náhradní scénář vznikl na koleně v průběhu posledního dne, akci to neohrozí.

„Boleslavský Otík bude, nekalá konkurence, která jistě za zmizením scénáře stojí a pokusila se nás tak zastavit, nás ohrozit nemůže," slibuje další z organizátorů Jan Šťastný.

Večer tedy začne ve čtvrtek 11. prosince v 19 hodin ve velkém sále Domu kultury, stejně jako minule.

Pikantní je, že ani jeden z „otců zakladatelů" netuší, kolikátý ročník se letos vlastně koná.

„Podle mého názoru je minimálně sedmý, už jen kvůli tomu, že Monika Karglová má doma šest Otíků: čtyři zlaté, jednoho stříbrného a jednoho bronzového," vypočítává Jiří Macek. Naproti tomu Honza Šťastný tvrdí, že jde teprve o šestý ročník, a přestože spor o tom vedli oba pánové dlouhé hodiny, konečný verdikt se autorka článku nedozvěděla, a málem došlo i na pěstní souboj.

Každopádně další laureáty prestižního regionálního ocenění budeme znát už dnes večer, nejpozději okolo 21. hodiny, jak slíbili organizátoři.

Obhájí Monika Karglová opět první místo a přidá do sbírky dalšího Otíka? Už minule tvrdila, že by měl cenu získat někdo z nové hudební generace.

Podle webového hlasování to vypadá, že žhavým želízkem v ohni by mohla být mezi skupinami mladičká trojice Clavitos, ovšem konkurence zdejších bardů od kapely Layla přes Kočky neberem až po Seven je opravdu velká.

Pokud chcete znát výsledky mezi prvními a užít si příjemný večer ve společnosti muzikantů z celého Mladoboleslavska, určitě se dnes večer v boleslavském „kulturáku" zastavte. O hudební doprovod se tentokrát postarají Crkot Band z Kněžmosta, Wishmasters, a kytarista Daniel Krob. A jistě nebude nouze o mnohá nevšední překvapení.