Barvy Vánoc. Tak pojmenoval Paprsek album plné vánočních koled, které bylo pokřtěno na vinařickém zámku. Pro zájemce o album jsou otevřené dveře občanského sdružení Paprsek v Laurinově uluci, kde je možné jej sehnat.

Po tomto křtu a po šňůře koncertování má Paprsek prázdniny. Co ho ale čeká v roce 2009, řekl Boleslavskému deníku sbormistr Milan Klipec. „Naše činnost je celoroční. V nejbližší době nás ale čeká zahájení Dětské noty 2009. To je pro nás důležité. Dětská nota se odvíjí od kvality příspěvků. Čím více máme příspěvků, tím máme samozřejmě lepší výběr. Autorů písniček by se mohlo zúčastnit více. Ti, kteří ještě neví, o čem Dětská nota je, se mohou podívat na server Youtube.com, kde je záznam klipů Noty.“

V roce 2009 se také uskuteční už třetí ročník Pop Song Festu. „Vloni i předloni se tohoto festivalu zúčastnilo zhruba tři sta zpívajících dětí z různých škol regionu a z Nymburka. Je to taková hudební akce, kde se převážně zpívají písničky z Dětských not i gospely a na závěr si zazpíváme všichni dohromady. Pop Song Fest se uskuteční v poslední dekádě dubna 2009,“ řekl Klipec.

Po festivalu se Paprsek pomalu začně připravovat na nahrávání vybraných písniček pro Dětskou notu. V září nadcházejícího roku sbor vyrazí do Švýcarska na umělecké turné. „Na zájezdy připravujeme speciální CD s názvem Cik Cak. Je to souhrnný název pro alba, která přivezeme posluchačům dané země. Když jsme byli v Irsku, nahráli jsme písničky s anglickými texty. Například anglické a irské koledy. Cik Cak tomu říkáme, protože je to všehochuť. Od národních písniček po populární hudbu. Těchto alb zatím vyšlo pět. Šestý díl musí schválit až valná hromada, která se koná v lednu,“ uvedl sbormistr Klipec.

A co by přál sbormistr Milan Klipec Paprsku do nového roku 2009? „Určitě to, aby měl tolik štěstí a tolik úspěchů, jako měl v tomto roce, s nímž jsem absolutně spokojen. Měli jsme hodně vnímavých posluchačů i veliké štěstí na písničky napsané pro Dětskou notu. Také sboru přeji, aby jeho vysoká kvalita, která přišla se sbormistryní Markétou Amerighi, jež má na sbor prokazatelně kladný vliv, dále rostla.“