Svižné tóny bluegrassu se v sobotu nesly přes Debř u Mladé Boleslavi. V hojném počtu se v Divadýlku Novanta v sobotu sešli všichni fanoušci tohoto hudebního stylu. Konal se zde totiž Saloon v Modrém Open Air festival. Festival pod širým nebem odstartoval tradiční hudební večery v Divadýlku Novanta.

O tom, že se letošní Saloon v Modrém Open Ar festival povedl, nebylo pochyb. Spokojeni byli i pořadatelé. „Letos nám přálo krásné počasí. Narozdíl od loňského roku, kdy nám pršelo, a tak jsme museli festival přesunout přímo do budovy Divadýlka. Moc se nám to letos líbí,“ uvedl za organizátory Pavel Handlík.

Celkem v sobotu v Debři vystoupilo sedm kapel. Posluchačům se tak představily kapely jako Brzdaři z Kutné Hory, Giant´s Mountain Band z Č. Budějovic, Blue Gate z Plzně a Petr Kůs a Fámy z Prahy. Mladoboleslavsko zastupovaly kapely Barbecue, Fair Play Grass a Flastr.

„Vycházíme z pětileté tradice Saloonu. Za tu dobu již víme, které kapely se publiku zamlouvají. Program jsme dali dohromady celkem snadno,“ uvedl Handlík.

Jako již tradičně byla i letos uvedena do Síně slávy Saloonu v Modrém další osobnost. Tou byl Jan Raclavský, který je jedním z duchovních otců a organizátorů tohoto festivalu. „Honza je taková hybná síla Saloonu. Mimo jiné je rovněž kapelníkem skupiny Flastr,“ podotkl Handlík.

Sobotní festival odstartoval tradiční klubové večery, které se konají na sále Divadýlka Novanta každý druhý čtvrtek v měsíci. Jak prozradil Pavel Handlík, diváci se v nadcházející sezoně mohou těšit na Sunny Side, Sváťa Kotas Band, Petra Kůse, Barbecue či Fair Play Grass.