Kterou zprávu chcete slyšet dříve? Tu dobrou, nebo tu špatnou? Že na sklonku roku dojde k završení rekonstrukce malé scény Městského divadla, jsme věděli. O tom, jaké personální změny v souboru ji budou provázet, jsme ale neměli tušení.

„Na uprázdněné místo Matouše Rumla, který nás v polovině roku opustil, nastoupí od nového roku mladý herec, kterého objevil umělecký šéf Pavel Khek v Městském divadle v Mostě. Jde o Aleše Petráše, o jehož kvalitách se Pavel přesvědčil, když jej obsadil do role McMurphyho v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Ten režíroval právě v Mostě," vysvětluje okolnosti, za jakých byla navázána nová spolupráce ředitel Městského divadla František Skřípek.

Aleš Petráš se narodil v roce 1988, je absolventem brněnské JAMU a pochází z Mostu. Po absolutoriu v roce 2012 se stal členem divadelního spolku Kašpar, s nímž stále spolupracuje, a má za sebou mimo jiné roli Františka v Hrubínově Romanci pro křídlovku Městského divadla Zlín nebo hostování v Khekově Marketě Lazarové v Městských divadlech pražských.

Tento mladý herec drobné postavy svým typem doplní umělecký soubor od 1. ledna příštího roku.

Mladoboleslavští diváci uvidí Aleše Petráše v akci poprvé v polovině února a jistě ne náhodou v režii Pavla Kheka. Inscenací, která bude jeho první prací v Mladé Boleslavi, bude otevřena malá scéna.

Smlouva sice ještě podepsána nebyla, ale podle ředitele Františka Skřípka je to pouze otázkou času.

„Přelom roku pro nás bude bohužel rovněž ztrátový. Naše divadlo opustí na vlastní žádost Petra Nakládalová, přední členka souboru. Potěšující je, že své stěžejní role bude dohrávat," vysvětluje Skřípek.

Sympatickou blondýnku, která se před rokem stala absolutní vítězkou ankety Zážitek roku 2012 a také vítězkou mezi herečkami, tak stále uvidíte v populárních hudebních komediích Muži v offsidu a Zločin v Posázavském Pacifiku nebo v intenzivních a působivých komorních inscenacích Tlustý prase a Na dotek.

Po Veronice Kubařové, se kterou se Městské divadlo definitivně rozloučilo derniérou nesmírně oblíbené hry Dědeček automobil, je odchod Petry Nakládalové další citelnou ztrátou. Vedení divadla usilovně pátrá po vhodné herečce, ale k zásadnímu kroku zatím nedospělo. Nechce nic uspěchat.

Nakládalová odchází na vlastní žádost, ukončení jejího angažmá však není podmíněno jinou pracovní nabídkou. Příčinou jsou osobní důvody.

Pokud vám radost z nové posily souboru kalí stejně jako nám v Boleslavském deníku odchod vynikající představitelky osudových krásek, nevěšte hlavu. Sejdeme se třeba na repríze některé hudební komedie a společně se zasmějeme.