Otevření expozice reaguje na stále stoupající počet návštěvníků, kteří do regionu přijíždějí právě za celosvětově unikátní rezervací velkých kopytníků. Ta se za posledních několik let stala nejsledovanějším projektem nejen ve Středočeském kraji, ale v celé České republice. Zprávy o návratu zubrů, divokých koní a zpětně šlechtěných praturů obletěly svět. Informovala o něm světová média, New York Times, Washington Post a BBC.

Autor výstavy si focení zvířat velmi pochvaloval. Podle jeho slov jde o naprosto nepopsatelný zážitek. Na pastvině vydrží pozorovat stádo i dlouhé hodiny. „Samozřejmě při focení musíte být velmi ostražití.

Zubr není zrovna roztomilé ani krotké zvířátko. Ale potkat se s ním nebo s praturem téměř tváří v tvář je naprosto úžasný zážitek," pochvaloval si Vojtěch Lukáš, který se chystá na další fotografování zvířat. Expozice se tedy bude rozšiřovat a pravděpodobně za nějaký čas budou snímky obnoveny. „Kopytníkům se na pastvině velmi dobře daří, rodí se nám stále nová mláďata. Tato expozice má návštěvníkům nabídnout jedinečný pohled na život zvířat, která zde žijí celý rok bez jakékoli pomoci člověka. Zároveň se budou moci zájemci seznámit s novými přírůstky do stáda," uvedl ředitel Správy městských lesů Benátky nad Jizerou Karel Bendl. „Už brzy přibudou i snímky ani ne měsíc starého zubřího mláděte, které se zatím před fotoaparátem schovává," doplnil Bendl, který vznik výstavy inicioval.

Informační centrum, stejně tak jako nedávno otevřené Centrum ekologické výchovy, se bude zaměřovat právě na oblast bývalého vojenského prostoru, kde stádo žije.

„Město Benátky nad Jizerou podporuje jak rozšíření rezervace velkých kopytníků, tak vyšší stupeň ochrany tohoto území, tedy vznik národní přírodní památky," doplnil starosta Jaroslav Král.

V benáteckém informačním centru si turisté budou moci zakoupit i suvenýry s tématikou velkých kopytníků. Jsou to například klíčenky, turistické známky, nebo pohlednice s vyobrazením těchto největších evropských savců.