Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka a Terezy Řípové, který je pořádán ve spolupráci s Městským divadlem Mladá Boleslav, zve na divadelní taneční parket hvězdy mladoboleslavské scény a jednoho známého hosta. Tři herečky a tři herci budou až do prosince zkoušet právě se známými tanečníky Martinem Šimkem a Terezou Řípovou, aby se utkali v jednom jediném finálovém večeru. Ten se uskuteční na velké scéně boleslavského divadla 2. prosince.

Po loňském obrovském ohlasu prvního ročníku se netrpělivě očekává na úroveň toho současného. Velkou změnou je, že tanečníkům bude do tance hrát živá muzika a každý z tanečníků zatancuje dva tance – jeden standardní a jeden latinskoamerický.

Svatava Milková, Petra Nakládalová, Malvína Pachlová, Milan Ligač (všichni ve stálém angažmá v MDMB), Vojtěch Havelka (hostující herec v MDMB) a Daniel Bambas (pražské Divadlo pod Palmovkou, televizní seriál Ordinace v růžové zahradě). To je šestice herců, kteří začali tvrdě trénovat tanec.

Posezení s burčákem v Benátkách nad Jizerou
OBRAZEM: V Benátkách se posedělo s burčákem

Hercům a herečkám počítačový automat postupně vylosoval tance, které se za dva měsíce musí naučit tak, aby, vždy maximálně devadesátivteřinové show excelovali a přesvědčili porotu, že právě oni jsou v projektu nejlepší tanečníci. Každý bude tancovat jeden latinskoamerický a jeden standardní tanec.

Svatava Milková zatancuje tango a sambu, Petra Nakládalová slowfox a rumbu, Malvína Pachlová valčík a passo doble, Daniel Bambas quic step a jive. Vojtěch Havelka tango a jive a Milan Ligač waltz a cha-chu.

Finálový večer bude oproti prvnímu ročníku doprovázen živou hudbou prostřednictvím kapely Gin in Jam. Moderátory budou herečka Tereza Kostková a umělecký šéf boleslavského divadla a herec Petr Mikeska. Vítěze vyberou diváci, ale také porota. Ta je doslova hvězdná. Herečka Eliška Balzerová, herec Matouš Ruml, bývalý šéf baletu Národního divadla, tanečník a režisér Petr Zuska, vítězka StarDance Veronika Lálová, náměstek boleslavského primátora Daniel Marek a další.

Vše nasvědčuje tomu, že všichni herci berou soutěž vážně, pánové však více s nadhledem. Ukázalo se to na představení projektu v divadelním klubu. Zatímco pánové se usmívali, herečky jakoby už nyní chtěly stát na stupních vítězů. Největší připomínky měla Malvína Pachlová. Té se v podstatě nelíbilo nic. Když automat losoval hercům jednotlivé tance, právě Pachlová projevovala hodně nahlas svoji nespokojenost. „Co je to za losování, když nelosuju, nemohu stroj zastavit. Je to divné,“ syčela Pachlová. „Je to založené na náhodě,“ odpovídal moderátor, herec a umělecký šéf divadla Petr Mikeska. „Co je to za losování, když nic neslosujeme,“ opakovala Pachlová.

Ilustrační foto.
Nebezpečný podchod pod tratí už brzy zmizí

„Těším se, protože jsem zažila první ročník a výkony a atmosféra byly parádní. Věřím, že letos to bude ještě šílenější,“ podotkla divačka finálového večera Zdena Polesná. „Fandím úplně všem, mám svého favorita, ale toho neprozradím. V každém případě je tohle neskutečně parádní projekt a kromě skvělých tanečních výkonů určitě zažijeme i spoustu legrace, kterou aktéři soutěže zaručují,“ dodala ředitelka boleslavského divadla Janeta Benešová.

Vstupenky na finálový večer budou v prodeji od 15. října. Boleslavský deník je mediálním partnerem projektu Roztančené divadlo.

Roztančené divadlo aneb když herci tančí
Finálový večer 2. prosince
Velká scéna Městského divadla Mladá Boleslav
Tancují:
Martin Šimek a Tereza Řípová
Svatava Milková – tango, samba
Petra Nakládalová – slowfox, rumba
Malvína Pachlová – valčík, passo doble
Daniel Bambas – quicstep, jive
Vojtěch Havelka – tango, jive
Milan Ligač – waltz, cha-cha

Závody chrtů v Mladé Boleslavi
OBRAZEM: Na Krásné louce se konaly chrtí závody