Do soutěže bylo zapojeno celkem šest divadel a každé z nich mělo zastoupení v podobě jedné herečky či jednoho herce. Vanda Hybnerová, která měla reprezentovat Městská divadla pražská a tančit s tanečníkem Martinem Šimkem slowfox a sambu, se však v průběhu tréninků zranila, tudíž se na parketu neobjevila a zasedla alespoň do poroty.

Petr Vondráček za Divadlo Palace předvedl s Terezou Řípovou tango a rumbu. Herec Vojtěch Drahokoupil za Divadlo Brodway společně se svou taneční partnerkou Zuzanou Šťastnou zatančili valčík a cha chu. Činoherní klub měl také želízko v ohni v podobě Evy Burešové, která se svým tanečníkem Matyášem Adamcem předvedla waltz a jive.

Václav Jílek reprezentoval Divadlo Studio DVA a se svou tanečnicí Petrou Stehnovou si vylosovali quickstep a cha chu. Za domácí Městské divadlo Mladá Boleslav zde byla Lucie Končoková, která s Jakubem Necpálem zatančila quickstep a vášnivé paso doble. Skvělé výkony večera podtrhla živá hudba zásluhou skupiny Dirty Rudolph.

Taneční výkony herců a jejich profesionálních partnerů byly hodnoceny porotou, ve které zasedli, kromě již zmíněné Vandy Hybnerové, také Veronika Arichteva, Naďa Konvalinková, Dana Batulková, Martin Zounar a Biser Arichtev. Diváci se mohli těšit kromě z tance také z vystoupení zpěvačky Dáši Zázvůrkové nebo ze společného vystoupení šesti letošních profesionálních tanečníků a tanečnic.

V závěru večera byli vyhlášeni dva vítězové. Vítězem tipovací soutěže se stal Vojtěch Drahokoupil, který získal ze všech párů největší počet hlasů prostřednictvím internetového hlasování a obsadil tak druhé místo. Vojtěch ve svém vítězném proslovu děkoval všem za hlasy, zároveň poděkoval hlavně své taneční partnerce a řekl, že toto umístění je pro něj šok, vzhledem k tomu, kolik talentovaných lidí v letošním ročníku tančilo. „Já jsem věděl, že tento projekt je krásný a úspěšný, proto jsem na nabídku tančit zde kývl rovnou,“ dodal Vojtěch Drahokoupil.

První místo, které svým bodováním určila naopak porota, obsadil Václav Jílek, který si tak se svou taneční partnerkou odnesl putovní skleněnou trofej. „Tohle jsem nečekal. Děkuji moc všem organizátorům, že mě přizvali do tohoto projektu, děkuji Petře za trpělivost a děkuji samozřejmě publiku tady v Mladé Boleslavi,“ uvedl vítěz letošního ročníku Václav Jílek a zároveň přiznal, že kvůli pracovní vytíženosti neměl se svou taneční polovičkou příliš času na trénování.

Lucie Palounková