Už je to deset let, co se Jan Tříška se svými kamarády rozhodl založit vlastní kapelu. Podle toho, že No Jam fungují už desátý rok, se jim daří.

Za vznikem kapely stojíte vy. Co vás k tomu vedlo?
Za vznikem kapely nestojím pouze já. Dávali jsme to dohromady se Štěpánem Ulmanem, Danem Hurtem a Honzou Kubíkem. Nic zvláštního nás k tomu nevedlo. Chtěli jsme pouze hrát spolu, na začátku jsme vlastně ani nevěděli přesně co. Důležitou roli v tom hrálo kamarádství.

Deset let je dlouhá doba, jak se kapela vyvíjela?
Kromě toho, že se stále připravují nové písničky, tak myslím, že každý z nás zlepšuje svou hráčskou úroveň, ale to by asi mělo být normální.

Jakými změnami prošla?
Změn nebylo mnoho. Máme pouze tři bývalé spoluhráče. Jedním z nich je Karel Neuman, který s námi hrál na samém začátku na basu, ale vlastně s námi nikdy nehrál žádný koncert. Byl u nás krátce. Pak je to Honza Kubík, který působil v kapele od začátku a poměrně dlouhou dobu. Hrál doprovodnou kytaru. Kvůli studiím v zahraničí ovšem kapelu opustil a nahradil ho Michal Ondráček, který už v kapele také nepůsobí. Nyní v kapele hrají Ondra Medůna na kytaru, Dan Hurt také na kytaru, Jirka Ort na baskytaru, Štěpán Ulman na bicí a já zpívám. Hudební vývoj se snažíme kopírovat podle Pearl Jam, chceme být co nejvěrnější. Další vývoj nebo možná spíš pokrok vidím v tom, že vám odpovídám na vaše otázky, dříve bych to asi neudělal.

Převážně hrajete skladby Pearl Jam, co něco vlastního? Máte něco?
Dá se říct, že hrajeme skladby pouze od Pearl Jam. Velice zřídka zahrajeme něco i od Mad Season, Neil Young, Led Zeppelin.

Míváte v kapele „ponorku“? Jak to řešíte?
Takovými stavy netrpíme. Netrávíme spolu tolik času, abychom si museli lézt na nervy.

Co považujete za největší úspěch kapely? Nebo, co vás nejvíce potěšilo za dobu existence No Jam?
Úspěch je vždy, když se vyvede koncert. To znamená, když se lidi baví, zpívají se mnou a hlavně že příště přijdou zas.

Máte pro návštěvníky U-Turn Pubu v pátek 13. nějaké překvapení?
Ale ano, nechte se překvapit.


Více informací na: www.nojam.net, www.bandzone.cz/nojampearljamtributeband