Studenti u příležitosti kulatého výročí školy připravili, pod taktovkou mladého režiséra, divadelní inscenaci.
Co jiného sehrát, než hru od současného autora Jaromíra Břehového Sborovna.

S nácvikem začali  před půl rokem a nikdo na začátku toho procesu, který je zdlouhavý a především bolestivý, netušil, jak může dopadnout slavnostní premiéra.

Na výbornou! Tak dopadla páteční premiéra Sborovny. Plný sál KD Svět byl až k prasknutí a úderem deváté hodiny ranní začaly znít první tóny studentské hymny  Gaudeamus Igitur. Všichni diváci se neustále smáli a odměňovali herce potleskem, jak na konci, tak i během představení.

To že dopadla premiéra takto je díky píli studentů a především mladého a nadaného studenta herecké školy a dnes již režiséra Patrika Šimůnka.

Před pěti lety o něm Boleslavský deník psal jako o nejmladším režisérovi v republice a dnes můžeme říct, že je jediný režisér, který z budoucích úředníků učinil herce.

V představení bylo mnoho momentů, které odpovídali nárokům profesionálního herce a s improvizací si studenti také bravurně poradili.

Nemalou zásluhu na tom všem má také tamní profesorka Marcela Pantlíková, která fungovala během zkoušek jako intendant, rekvizitář a manager v jedné osobě. „Myslím si, že nejenom střední škola, ale i celé město může být hrdo na to, že i studenti veřejnoprávní činnosti jsou schopni sehrát divadlo a to téměř na profesionální úrovni," řekla Pantlíková.

Dnes již soubor s režisérem střádají návrhy, kde zahrát toto výborné představení, za které by se nikdo nemusel stydět.

Nám nezbývá, než všem aktérům popřát, aby jim nadšení a zápal vydrželi i nadále.