Především ženské publikum nezůstane určitě chladné po zhlédnutí druhé letošní premiéry Městského divadla Mladá Boleslav! Je jí hra s názvem Druhý břeh. V této premiéře se diváci dočkají hned několika zajímavostí.

Jedná se o debut pražské autorky Michaly Gübelové, šéfredaktorky časopisu Xantypa. Jak uvedl ředitel Městského divadla Mladá Boleslav František Skřípek, hra je absolutní novinkou, která osloví především ženské publikum. „Dějem bude osud hlavní hrdinky Terezy na pozadí dějinné proměny v naší zemi za období minulého režimu a po revoluci,“ uvedl pro Boleslavský deník Skřípek.

Druhý břeh bude pohledem hlavní hrdinky na její neobyčejný a barvitý život v době nově se otevírajících možností a obzorů.

Jak dále podotkl František Skřípek, další zajímavostí bude hlavní role Terezy, o kterou se podělí hned tři herečky. Hrdinka totiž v příběhu prožije velkou část života. Publiku se tak představí a Terezu v etapách jejího života ztvární Dagmar Teichmannová, Petra Nakládalová a Eva Horká.

Druhá letošní premiéra boleslavského divadla se uskuteční na Malé scéně a pro návštěvníky jsou připraveny hned dvě slavnostní premiéry této hry. První se uskuteční v pátek 12. února od 19.30 hodin, druhá pak v sobotu 13. února, rovněž od 19.30 hodin.

„Hra se uskuteční v netradičním prostoru na Malé scéně. Diváci tak budou vtažení přímo do děje. Je to více než arénový prostor, bude to průnik hlediště a jeviště,“ řekl Skřípek.

Z důvodu omezeného prostoru Malé scény se konají hned dvě slavnostní premiéry. Jen stálých abonentů je více než možnosti kapacity.

Ve hře Druhý břeh se boleslavskému publiku dále představí herci Petr Prokeš v roli Radka a Martin Hrubý jako Jan, Tomáš a Báječný muž.

Hru debutující české autorky Michaely Gübelové režíruje Josef Kettner.