V 16 hodin tady totiž odstartuje historicky první mladoboleslavská přehlídka mažoretek. A bude se na co dívat! Své umění představí mažoretky hned z pěti měst – což čítá kolem 150 děvčat ve věku od 5 do 18 let.

Mažoretky do Mladé Boleslavi dorazí ze Sobotky, Dobrovic, z Lomnice nad Popelkou, Kolína a také z Kosmonos.
Po úvodním pochodovém defilé všech souborů, které začne na hradním nádvoří a bude pokračovat směrem k fontáně, jsou připraveny jednotlivé sestavy souborů.

Diváci budou moci srovnávat umění ve formacích a skupinových skladbách, hodnotit jednotlivé prvky a samy mažoretky získají nápady a inspiraci pro svá příští vystoupení. Od 18 hodin bude následovat koncert Big band Relax.

Po zhruba hodinu a půl dlouhé přehlídce se pak diváci budou moci přesunout na hradní nádvoří, kde od 18 hodin vystoupí kapela Přemysla Vlasty - Big band Relax. Tento orchestr s více než desetiletou tradicí si vybudoval pevné místo na domácí hudební scéně. O své umění se s diváky podělí zhruba v hodinovém koncertě pod širým nebem.

Důležitým faktorem pro všechny návštěvníky je určitě informace, že vstup na akci je zcela zdarma.
Přehlídka mažoretek omezí řidiče, kteří musí počítat s tím, že od 14.30 do 18 hodin bude Staroměstské náměstí zcela uzavřeno, a budou tedy muset zvolit jinou trasu.