Jak začala Vaše kariéra?
Už jako dítě jsem zpívala gospely v kostele spolu s rodinou a pokračovala v tom i na střední a vysoké škole. Také jsem na univerzitě zpívala v muzikálech a hudbě jsem se věnovala i později v Asii, kam jsem se přestěhovala v roce 1994. V Praze jsem se usadila v roce 1998. V České republice jsem začala se zpěvem bluesu v roce 2000. Vycházela jsem tehdy z mých gospelových kořenů. Přestože v naší rodině není nikdo další, kdo by se hudbě věnoval profesionálně, náš dům byl vždy hudbou prostoupený. Rodiče se snažili zajistit, abych jako dítě hrála na hudební nástroj a chodila na živá hudební vystoupení.

Máte za sebou koncerty po světě. Za jakých okolností jste se usadila v České republice?
Do Čech jsem přišla z čisté zvědavosti. Již od dětství jsem si přála žít v Evropě a její „srdce" vypadalo v 90. letech jako to pravé místo. Po čtyřech letech v jihokorejském Soulu jsem se jako učitelka s Fulbrightovým stipendiem a po měsíčním cestování po transsibiřské magistrále zamilovala do Prahy na první pohled. Věděla jsem, že zde chci žít a dělat to, co mě těší.

Všichni vzdávají hold vašemu energickému projevu plnému života. Kde čerpáte energii?
Z té obrovské radosti a vděčnosti, že se mé sny stávají skutečností – když jsem na podiu a zpívám, když sdílím své písničky, hudbu a příběhy, které jsem psala ze své vlastní zkušenosti. Pamatujte, že jsem vyrostla s kostelním zpěvem, takže zpěv pro mě znamená otevřené vyjádření té nejhlubší části mé duše. Proto je to vždy o tom, aby publikum mělo povznášející zážitek z propojení se se mnou, s kapelou a jeden s druhým. Skrz hudbu a atmosféru koncertu.

Vyzkoušela jste si celou řadu žánrů, a jak jsem se dočetl, vystupovala jste mimo jiné také na stoprocentně country festivalu Stodola Michala Tučného. Dokážete říct, jaká hudba je vám osobně nejbližší?
Měla jsem to potěšení zpívat gospel, blues, soul, country, pop, muzikál, R&B a můj zpěv našel využití i v žánrech house a dub-step. Ke country mám blízko, protože byla doba, kdy country a blues bylo na jihu to samé a spousta témat a příběhů si byla hodně podobná. Hudba, která je mi nejblíže, je gospel, soul a blues. Tyto žánry mají jednoduchou a přímou melodii, harmonii a rytmus, což mi dává prostor a svobodu vyprávět příběh. Nikdy nezpívám stejnou písničku stejně dvakrát. Moje interpretace je vždy nová a inspirována emocemi, které vycházejí z toho, co se přímo v tu chvíli děje.

Na čem aktuálně pracujete?
Moc se těším na vydání nového alba, které letos vyjde spolu s oficiálními videi k singlům, a na podzimní turné po Česku a Evropě. Moje poslední album s originální hudbou,The Blues Keeps You Alive, vyšlo v roce 2012 a mělo pozitivní mezinárodní ohlasy a kritiku, proto bych ráda pokračovala ve sdílení příběhů v různých stylech blues, tentokrát s návratem ke gospelovým a soulovým kořenům.

Přibližte nám dnešní koncert v Mladé Boleslavi. Proč by si ho místní neměli nechat ujít?
Měli by přijít kvůli všemu, co jsem právě zmínila! Přijďte si pro energii, vášeň, radost, upřímnost, show a příběhy v originální hudbě z alba The Blues Keeps You Alive – hudební cesty přes Spojené Státy. Jako frontmanka vám zazpívám spolu s těmi nejlepšími a nejrespektovanějšími muzikanty.