Drama v divadle! Souboj o minuty! Zrušit premiéru, nebo riskovat? To vše se v těchto chvílích odehrává v budově Městského divadla v Mladé Boleslavi.

Za vším stojí vážné zdravotní problémy Miroslava Moravce. Skvělého herce, který měl ztvárnit hlavní mužskou roli v připravované premiéře autora Vlastimila Venclíka Strážný anděl. A právě tahle hra má svoji premiéru už tento pátek.

Co se bude dít? Bude hra uvedena? Bude premiéra zrušena? Tyhle otázky kolují u fanoušků divadla jako na běžícím pásu.

V tuhle chvíli máme pro ně jednu zprávu: vedení divadla nasadilo všechny síly k tomu, aby Venclíkova hra byla uvedena. Moravcovo místo nahradí skvělý boleslavský herec Petr Bucháček. Ten se o své „nominaci“ dozvěděl v závěru minulého týdne. Až včera však padlo definitivní rozhodnutí, že Moravec nebude hrát.

Veškerá pozornost se tak soustředí na Bucháčka. Zvládne za pouhých sedm zkoušek nastudovat náročnou roli? Bucháček je zkušený herec, proto dostal od vedení divadla důvěru. Ředitel František Skřípek o něm nepochybuje. „Je to pro něho samozřejmě šibeniční termín. Naštěstí v posledně uvedené hře Equus i připravovaném Strakonickém dudákovi nehraje, takže je takzvaně odpočinutý. I tak je to pro něho obrovsky náročná situace, obrovský tlak“ uvedl včera znatelně nervózní ředitel František Skřípek.

Bucháček je tak nyní nejvíce skloňované jméno v mladoboleslavské herecké branži. Do boleslavského souboru přišel v roce 2001. A hned vytvořil hlavní roli Oty, muže středního věku, v současné hořké komedii Vlastimila Venclíka Druhá míza. Paradoxní je tak fakt, že Venclík stojí za autorstvím právě i Strážného anděla.

Bucháček je stálicí boleslavského souboru, podává neustále skvělé výkony. Na scéně se objevil zatím v pětadvaceti hrách. V současném repertoáru boleslavského divadla hraje například ve hrách Příběh koně, Marius a Fanny, Tartuffe, O myších a lidech, Muži v offsidu, Racek, Miláček, Sen svatojánské noci. Rozhodně se tak v boleslavském divadle třiapadesátiletý herec nenudí.

A fanouškové boleslavského divadla Bucháčkovi vzkazují: Petře, držíme ti palce!

Kdo je Petr Bucháček?

Narozen 19. března 1955
Pražák z Vinohrad absolvoval vysočanské gymnázium a poté studoval na pražské DAMU. Tu po 1. ročníku opustil a začal pracovat v pražském dopravním podniku. Divadlu se několik let věnoval pouze jako svému koníčku.
Společně s Ondřejem Havelkou a Pavlem Klikarem stál u zrodu „Originálního pražského synkopického orchestru“ až do doby jejich profesionalizace. V srpnu 1983 nastoupil do svého prvního profesionálního angažmá v Městském divadle v Mostě, kde hned převzal role v Lorcově „Yermě“ a v Tylově „Lesní panně“.
Jeho první skutečnou premiérou v tomto angažmá byla hra Voskovce a Wericha „Nebe na zemi“ v režii Karla Lhoty. Mezi role, na které nezapomíná patří Jakub v Kunderově hře „Jakub a jeho pán“, v režii Pavla Pecháčka. Za 18 sezón, které v mosteckém divadle strávil vytvořil role v 96 inscenacích a podle svých statistik odehrál přibližně 2220 představení. V mosteckém angažmá také převzal diváckou cenu za roli Leonarda v komedii Simona Williamse „Polib tetičku“ (tu měli možnost vidět také mladoboleslavští diváci). Petr Bucháček je otcem dvou dětí a jeho manželka je pracovnicí obchodního oddělení Městského divadla Mladá Boleslav. V televizi vytvořil epizodní roli pana sponzora Housky v seriálu „Ordinace v růžové zahradě“.
V červnu 2001 přichází do Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde pod vedením Josefa Kettnera vytváří hlavní roli Oty, muže středního věku, v současné „hořké“ komedii Vlastimila Venclíka „Druhá míza“.