Petra Nakládalová, znamení lev, herečka Městského divadla Mladá Boleslav.

Vítězka kategorie nejlepší herečka uplynulé sezóny v anketě Zážitek roku a také absolutní vítězka. Bezprostředně po slavnostním galavečeru a vyhlášení výsledků ankety jsme si našli chvilku na krátký rozhovor. 

Bylo pro vás překvapením, že jste získala vítězství jak ve své kategorii, tedy nejlepší herečka, tak v absolutním pořadí? Nebo jste aspoň trochu doufala, že v této anketě zvítězíte?

Já jsem doufala v nominaci, že se dostanu mezi tři nejúspěšnější herečky, to jsem si moc přála, protože těch rolí jsem odehrála skutečně hodně. To, že zvítězím, to jsem doopravdy nečekala a ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že mám vystoupit na pódium pro to ocenění, jsem se úplně rozklepala.

Sama jste zmínila, že jste v té uplynulé sezóně měla hodně rolí v mnoha inscenacích. Na kterou nejraději vzpomínáte?

Tak teď váhám mezi dvěma. Ale vyhraje inscenace Tlustý prase, protože jsem si prošla celým tím zkoušením, tím procesem, který pro mě byl naprosto zásadní. Ta inscenace je pro mě osobně neuvěřitelná, takže určitě tahle hra.

O obsazení v první premiéře této sezóny jste kvůli zranění přišla. Čeká vás angažmá v té další inscenaci, kterou bude divadlo připravovat, mohou se diváci na vás těšit?

Já vlastně ještě ani nevím, jestli budu obsazená. Přeci jen bych ještě doufala, že budu mít chvíli klid na rehabilitaci. Bohužel, moje záda potřebují ještě víc rehabilitace, a já těch představení mám strašně moc. Dělám všechno proto, abych byla pro další inscenaci fit, tak uvidíme.

Vy jste zmínila, že se postupně dáváte do kupy po zranění. Hrajete prakticky každý den, takže už se vracíte do všech svých původních rolí?

Snažím se hrát vše, kde jsem byla původně obsazená, kromě Nebezpečných vztahů, kde je dost náročná akrobacie na těch šálách, takže tam zatím mám alternaci. Ale jinak zkouším hrát všechno včetně zájezdů, takže snad to bude dobrý.

Kolikáté je to vlastně vaše ocenění? Nebo je to dokonce první taková cena?

Dostala jsem ocenění v Pardubicích za roli v Mužích v ofsajdu, takže ty dnešní ceny jsou druhá a třetí v pořadí.

S kým to ocenění dnes oslavíte?

Tak s kolegy, přáteli tady v divadle. Asi si dáme nějaké lehké občerstvení a budeme se zase těšit na další společnou práci.

Je pravda, že tady v divadelní kavárně si dáváte většinou salát, ale takříkajíc ušitý na míru?

Tak papriku to si dávám, to zase jiný (nejmenovaný) kolega nechce, já ji mám ráda. Ano, sýr chci jiný. A taky olivy, ty určitě. Takže eidam místo balkánu, někdy hermelín, olivy, hodně zeleniny. Prostě podle chuti.