Pátek třináctého. Den, kdy řada pověrčivců raději zůstává doma. A co dělají divadelníci, kteří obecně platí za velmi pověrčivé? Ti mladoboleslavští se chystají na večerní premiéru.

Zdeněk Bartoš, umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu, přijal pozvání a se souborem Městského divadla nazkoušel vlastní dramatizaci klasické filmové komedie pánů Miloše Macourka a Václava Vorlíčka Pane, vy jste vdova. Ovšem s jednou zásadní změnou – v hudební úpravě.

„Vycházeli jsme z původního literárního scénáře, který jsem dostal přímo od pana Vorlíčka. Ten se částečně liší od notoricky známého filmového zpracování, takže diváci se budou moci seznámit i s tím, co se do filmu nedostalo. Nejoblíbenější hlášky, které si mnohdy herci přidali až na place, jsme však zachovali," nechal se slyšet Bartoš.

Vorlíčkovy bláznivé komedie byly v divadlech dlouho opomíjené, protože pracují s rychlým střihem, řadou prostředí a důležité místo v nich mají triky. Ostatně, to budou moci již dnes večer posoudit diváci sami.

Už nyní mohu prozradit, že zákulisí je plné rekvizit, umělých končetin a dalších překvapení, která bych jistě neměl prozrazovat.

V hlavní roli černohumorné komedie o jednom protivládním spiknutí, kde opakované transplantace mozků vyvolávají další a další bláznivé situace, se představí Lucie Matoušková, která bude muset přepínat mezi třemi polohami – hereckou star Evelínou Keletiovou, astrologem Stuartem Hamplem a vražedkyní Fanny Stubovou.

„Nejsem Matouš Ruml, který by zahrál klidně osm postav najednou, ale snažila jsem se od kolegů odkoukat co nejvíc z jejich projevu. Přinejmenším jsem se naučila obstojně koktat," říká s úsměvem Lucie Matoušková.

Kromě ní uvidíte hrát, zpívat a tančit téměř celý soubor. A protože Vorlíčkovy komedie jsou nadité postavami, řada herců si zahraje hned několik rolí.
V Chebu na Vdovu diváci i herci rádi vzpomínají. Snad i v Mladé Boleslavi přinese premiéra v tento prokletý den jen štěstí.