Na malém ostrůvku uprostřed pasáže můžete své oči nechat putovat po nejkrásnějších místech naší planety.Zasněžené vrcholky hor, drsné mořské útesy, bujné zelené pralesy stejně jako vyprahlé a nehostinné pouště nabízí fotograf na dosah ruky.

Jiří Stránský fotí a cestuje po celém světě již mnoho let. Už od útlého mládí byl výběr profese zcela jasný a fotografie krajiny ho navždy a naplno pohltily.V roce 2008 vstoupil do Asociace profesionálních fotografů jako jeden z jejích nejmladších členů, přestože fotografie ho živila již několik předešlých let. Na svých snímcích hledá svět nepoznamenaný moderním životem a civilizací.

Touha po dokonalé přírodní fotografii ho přivádí do odlehlých koutů světa, kam většina lidí nikdy nevstoupí a zde čeká dny či týdny na ideální kombinaci světel a stínů, zajímavou konstelaci mraků či divokou hru barev při západu slunce. Právě snímky z nejatraktivnějších lokací tří kontinentů přináší soubor fotografií v Olympii. Najdete zde jak fotografie z devítiměsíčního putování po Austrálii a Novém Zélandu, tak i unikátní a nepřeberné krásy suchého jihozápadu USA.

Nechybí ani nám Čechům blízké záběry z evropských Alp a našich luhů a hájů. I vy máte nyní možnost vidět svět tak, jak ho vidí fotograf Jiří Stránský. Výstava je prodejní, takže pokud vás některé z fotografií uchvátí, máte šanci získat ji pro svů j interiér.