„Na zvýšenou poptávku po vstupenkách na film Once jsme reagovali okamžitě a přidali další představení Jelikož se filmy do kin programují zhruba spůlročním předstihem nejsem bohužel teď schopna říct, kdy se bude film Once vnašem kinosále opakovat.

Další nabízené projekce Kinokavárny také nejsou kzahození a mnoho diváků si přijde nasvé.

„Kinokavárna nabídne svým diváků jako již tradičně filmy spíše evropské produkce, filmy oceněné či filmy určené užší skupině diváků. Dovolte mi zbřeznového programu zmínit například film Jan Saudek (životní příběh hrdiny iodpadlíka, světově uznávaného fotografa Jana Saudka) nebo film Skafandr a motýl (autobiografické drama podle skutečné události). včera také proběhla první projekce nového kinosálu vDomě kultury, který víceméně navazuje na tradici Kinokavárny. Izde se budeme soustřeďovat na filmové projekty nekomerčního charakteru. Chceme zde také uvádět všechny nové české filmy, které se stále těší oblibě diváků,“ uvadí na pravou míru Gavurová.

Ajaký film by doporučila divákům osobně?

„Speciálně doporučit bych určitě chtěla nový český film Vladimíra Michálka Orodicích a dětech, který se bude vKinokavárně Svět promítat vpolovině měsíce dubna. Dále určitě vřele doporučuji již tradiční filmovou putovní přehlídku Projekt 100, je to deset filmů, na které mohou diváci zajít postupně během měsíců února až června do již zmíněného nově otevřeného kinosálu vDomě kultury.

Kinokavárna ani Filmový klub vtéto sezóně žádné změny neplánují. Počet filmů ičasy promítání budou zachovány. Souběžně skinokavárnou budou probíhat již zmíněné projekce ivDomě kultury. Rozšířila se tak nabídka filmových dnů vtýdnu, tak výběru filmových titulů.