V pondělí to vypukne. Dům kultury v Mladé Boleslavi se bude otřásat. Od 20 hodin je totiž naplánován koncert dvou oblíbených kapel – Tří sester a Visacího zámku.

Koncert se uskuteční v rámci turné Old punx tour 2009. Fanoušci obou kapel mohou však do Domu kultury přijít již v 18.30.

Old punx tour 2009 je historicky první společné turné Tří sester a Visacího zámku. Návštěvníci se mohou těšit na novou scénu v duchu názvu turné a k tomu i přizpůsobený arzenál světel a zvukové aparatury.

TŘI SESTRY

Počátky formování kapely jsou nejasné a spadají do doby, kdy hlavní představitelé skupiny chodili na střední školu. Od roku 1982 hráli někteří z nich ve společné kapele Spálená tlumivka. V roce 1985 pak založili hudební skupinu Tři sestry. První oficiální koncert Tři sestry hrály na jaře 1986 ve strahovském Klubu 001.

V létě 1986 se vážně zranil zpěvák Fanánek (projíždějící vlak mu amputoval nohu; nyní nosí protézu) a vystupování skupiny bylo načas přerušeno. V roce 1987 ze skupiny odešli zpěváci Síma a Bombur a přišel kytarista Luděk Pallata (Nikotýn). Chvíli vystupovala kapela se dvěma kytaristy, ale zanedlouho Jírovec emigroval. V lednu 1988 vznikla nahrávka, která byla vydána jako deska roku 1995 pod názvem Rarity.

Koncem 80. let proběhlo ve skupině ještě několik personálních změn, z nichž zřejmě nejzajímavějším je jedno z dočasných působení kytaristy Františka Sahuly. Kapela Tři sestry vydala své první album Na Kovárně to je nářez roku 1990. Po celá 90. léta a později až do současnosti pak skupina vydávala poměrně pravidelně nové desky. Roku 1993 původního harmonikáře Supa nahradil nový, Sup II. V roce 1994 skupinu opustil kytarista Nikotýn, kterého nahradil Ronald Seitl a opět přistoupivší František Sahula. Velkou ztrátu soubor utrpěl v lednu 1996, kdy tragicky zahynul bubeník Hadr. Nahradil ho o rok později Bubenec. Roku 1996 odešel také Sup II., kterého nahradila Supice. František Sahula soubor opět opustil roku 1997, na jeho místo nastoupil Cvanc.

10. června 2000 skupina velkolepě oslavila své 15. narozeniny koncertem v Praze na Štvanici. Na přelomu tisíciletí a pak ještě v letech 2003 až 2004 se souborem opět mihnul František Sahula. V roce 2003 se stal členem kapely kytarista Zdeněk Petr. V současné době tvoří Tři sestry tito muzikanti: Lou Fanánek Hagen (zpěv, textař), Ing. Magor (kapelník, manažer, producent, baskytara), František Vrána (bicí), Supice (harmonika, zpěv), Ronald Seitl (kytara), Zdeněk Petr (kytara), Jaroušek (saxofon, klarinet) a František Kacafírek (housle).

19. srpna 2008 frontman skupiny Lou Fanánek Hagen oznámil, že pokud oštěpařka Špotáková na olympiádě v Pekingu vybojuje zlato, tak ji skupina složí písničku. Špotáková skutečně zlato získala a Fanánek se vyjádřil, že text složí, hudbu někdo z jeho kamarádů a písničku chtějí vydat co nejdříve. Písnička měla premiéru na tiskové konferenci v restauraci U Pinkasů, koncertní premiéru si písnička odbyla na festivalu Rock na valníku 2008. Špotáková se koncertu zúčastnila a píseň Čtvrtá sestra zazpívala spolu s frontmanem skupiny Hagenem.

VISACÍ ZÁMEK

Visací zámek (familiérně Visáči) je punk-rocková skupina, působící na české hudební scéně již od roku 1982. Je považována za nejstarší českou punkovou legendu, kapela hraje stále v původní, čtvrt století staré sestavě. Zejména v počátcích svojí tvorby silně ovlivnila zvuk celé jedné generace kapel a názory celé jedné generace posluchačů. Hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchopacifismu, ostatní raná díla skupiny Visací Zámek jsou zase pevně rozkročena mezi vypjatým nihilismem a raným postmodernismem. Během 90. let se kapela ideově vzdálila původním anarchistickým ideálům a punkovému zvuku a myšlenkově se přiblížila spíše nihilismu a hudebně pak možná dřevnímu heavy-metalu. V současné době se kapela vrací k punkovým kořenům a snaží se získat přízeň další generace fanoušků a fanynek například hitem a videoklipem Známka punku.