Oblíbený zpěvák Luboš Odháněl o sobě opět nechává slyšet. Jakoby se mohlo zdát, že se ztratil z očí. To je ale pravdivý výraz pouze v souvislosti s vydáváním jeho cédeček. Na tanečních zábavách je pravidelně zaplněno k nedýchání. Jeho fanoušci si zvykli, že kapela Nastarýkolena se zpěvákem Odhánělem vydávala jedno cédečko za druhým. Každý rok jedno. A najednou pauza. Už v sobotu se ale vše změní. Byť to bude jen minicédečko se dvěma písněmi. Na listopad se ale chystá vydání velkého cédečka s dvanácti písněmi.

Rocker Aleš Brichta pokřtí cédečko Luboše Odháněla v sobotním večeru. Cédéčko se jmenuje Demoochutnávka. „Bude to někdy kolem půl jedenácté večer. Naše vystoupení na pivobraní ale začne s úderem 20. hodiny. A ještě bych připomněl, že cédečko Demoochutnávka vydává Luboš Odháněl + W.I.X. – Nastarýkolena,“ vysvětluje prapodivný název ansámblu Odháněl.

Právě vydávané cédečko bude sloužit především pro účely rádií. Podle Odháněla však bude možné ho i zakoupit za symbolickou cenu. „Na pivobraní pak rozdáme spoustu cédéček, a to lidem v takzvaném kotli, tedy těm, co budou při našem vystoupení co nejblíže k pódiu,“ nabádá k účasti své fanoušky Odháněl.

Na Demoochutnávce je jedna rychlá píseň – Tak tedy, jsem ready - a pomalý ploužák Tvé oči pláčou.

Co je ale důležitější, už nyní je ve stádiu horečných příprav cédéčko s dvanáctkou skladeb. Jeho křest se uskuteční podle Odhánělových předpokladů v listopadu. „Nové cédečko si drží svoji lajnu z minulosti. Nebude tedy nikam vybočovat. Našim fanouškům by se mohlo zdát, že jsme tvrdší, než to bylo v Nastarýchkolenech, ale myslím si, že takové to není. Ten pocit je vyvolán především živými bicími,“ podotkl Odháněl.

V minulosti Luboš Odháněl působil ve trojici s Františkem Brunclíkem a Vladislavem Fantou ve skupině Nastarýkolena. Posléze začal Odháněl tíhnout k jinému seskupení, začal hrát současně s kapelou W.I.X. Nyní už jsou pro něho Nastarýkolena minulostí, působí pouze se skupinou W.I.X. V názvu ale stále původní název zůstává.

Za Odhánělem stojí vydání čtyř cédéček – Důchodový věk, Pod vlivem, Nahá v dešti a Poslední dopis. Je autorem většiny textů i muziky. Velkou měrou na všech deskách se podílel na Mladoboleslavsku populární muzikant Fanta, nezanedbatelným dílem přispěl i Brunclík, oba členové bývalé skupiny Diskant.

V současnosti hraje kapela W.I.X. ve složení: Luboš Odháněl – kytara, zpěv; Jan Veselý – kytara; Roman Procházka – kytara, zpěv; Jaroslav Vedral – basová kytara; Zdeněk Hlaváček – bicí; Romana Odhánělová – vokály.