Zhruba 400 fanoušků si užila páteční noční koncert oblíbené české skupiny Wohnout v hudebním klubu Loděnice v Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku. A všichni se perfektně bavili. „Atmosféra byla skvělá,“ zhodnotil Luboš Ciner, pořadatel koncertů v Loděnici.

Parta z pražských Vinohrad se dala dohromady rok před sametovou revolucí. Její členové se vesměs rekrutovali z řad místních mladých punkerů. Po pár letech zběsile chaotické činnosti se seskupení rozpadlo a jeho členové se na čas zaměstnávali jinak, třeba skateboardingem. V roce 1996 se však Wohnout vrátil v novém složení (Jan Homola, Matěj Homola, Jiří Zemánek, Fenek Steiner) a hned na začátku nasadil slušné tempo.

Jak uvádí server Topzone.cz Wohnouti se vyznačují tvrdším zvukem namíchaným s vtipnými, místy až nonsensově poetickými texty, v nichž ovšem mnohdy nejdou daleko pro silnější slova. Pro Wohnouty příznačně ztřeštěnou kuriozitou je taneční doprovod při jejich koncertech. Zajišťuje ho Duo Egon, jež tvoří Omar Kvasnička (baskytarista Jirka Zemánek) a Arnošt Vrabec (bubeník Fenek Steiner).

Předskokany Wohnoutům dělala rovněž známá kapela Lety mimo.

Sobotní program v benátecké Loděnici pokračoval tradičním dopoledním pětibojem. Ten se skládá ze střelby vzduchovkou, jízdy na lodi, pink-pongu, přetahování lanem a plavání.