Právě díky tomu, že jde o tak malé a intimní prostředí, se sem diváci rádi vrací. Ale nejen oni, také známé tváře českého šoubyznysu.

Tuto divadelní sezónu zahájila 5. září 2016 na Komorné scéně Nezávislého divadla zpěvačka Eva Pilarová. Poté ji vystřídalo mnoho dalších umělců, jako byl herec Jan Přeučil, Karel Voříšek, Eva Hrušková nebo Iva Huttnerová. Pro velký zájem se vedení divadla dohodlo s vedením Domu kultury, a tak se zájemci mohou aktuálně těšit na Rétoriku s Janem Přeučilem. Tento projekt zaštiťuje Statutární město Mladá Boleslav a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda a odehraje se 3. října od 10 hodin.

„Nezávislé divadlo myslí především na rodiny s dětmi," říká principál divadla Patrik Šimůnek. Blížící se divadelní sezónu 2017/2018 tak budou reprezentovat především dvě nové české pohádky. Již 4. září mají premiéru „Pohádky z mechu a kapradí" podle námětu Václava Čtvrtka. V lednu příštího roku se pak diváci mohou těšit na známé příběhy kočičky a pejska od Josefa Čapka, která ponese název „Povídání o pejskovi a kočičce."

Divadlo ve spolupráci se statutárním městem Mladá Boleslavi a ZPŠ si opět, tak jako v minulém roce, připravilo pro malé diváky pohádku od českého spisovatele Karla Čapka z knihy Devatero pohádek. Půjde o „Doktorskou pohádku" a těšit se můžete na doktora Františka Korpuse, který léčí nejen děti a dospěláky, ale i pohádkové bytosti, jako je vodník, rusalka, hejkal nebo ježibaba. Divadlo srdečně zve na neděli 17. září od 15 hodin do Domu kultury. Vstup je zdarma jak pro děti, tak i doprovod.

Nezávislé divadlo je jedno z mála divadel, které nejen dlouhodobě spolupracuje se školami, rodinnými centry nebo hrady a zámky, ale také zavítalo se svými představeními do Německa nebo Švýcarska. Objednat si jej ale lze i domů, třeba na dětskou oslavu. Více informací naleznete na www.nezavisledivadlo.cz nebo na facebooku. (pr)