Kapela EX 05 s Milanem Frumarem a Jiřím Rákosníkem v čele opět doslova proráží stojaté vody okresní bigbítové ligy. Do života totiž bude brzy uvedeno doslova raritní a unikátní úkaz – DVD nesoucí název 25 let EX 05 a CD s názvem EX 05 Best of 25 let. A aby toho nebylo málo, tak EX 05 vydají i cédéčko současných hitů. Dlouhodobá práce oblíbené kapely vyvrcholí v sobotu 4. srpna, kdy se večer v benáteckém amfiteátru Loděnice dojde ke křtu. Frontmanem kapely je Milan Frumar, neúnavný rockový muzikant.

Jaké vlastně bude to DVD?
„DVD je složeno ze 105 minut dokumentu o cestě kapely od jejich začátků po současnost. Použili jsme archivní kroniky kapely, archivy fotek, stará videa, dále tam jsou třeba rozhovory. Vše je pochopitelně podbarveno muzikou EX 05, opět seřazenou chronologicky k dílku. Mimo dokumentární film pak je na DVD ještě bonusový materiál, na kterém jsou klipy EX 05. Pět z nich je opět raritou.

V jakém slova smyslu?
Tyhle skladby jsem letos sehnal z archivu České televize. Je tam Píseň pro ženu, Brusle, je tam Tomáš a to vše z Hitšarád Šípa a Uhlíře z let 1983-84. Pak je tam Srdce do bazaru a Padá déšť z pořadu Meta M, který uváděl Franta Ringo Čech, to bylo v roce 1984. Dva další klipy pak už jsou nové a to z TV Óčko. Klip Málo je z roku 2005 a klip Je to jenom na Tobě jsme natočili v Óčku 3. června 2007. Ten měl premiéru 24. června právě na TV Óčko v pořadu Hydepark. Ostatní klipy na DVD jsou naše tvorba.

Nebude chybět vaše nejslavnější skladba Píseň pro ženu?
Jak by mohla? Pochopitelně, že tam bude. A je sestříhaná z koncertu v benátecké Loděnici. Dále tam bude klip natočený na letišti Mladá Mezi kouřem a cigaretou a klip Na ulici kroky zatleskaj. Ten je složený z novinových výstřižků a fotografií z historie až po současnost. V jednom klipu jsme jako vystříhaní z papíru házeni do strojku na maso a pak jsme házeni na pánev i s vajíčkama

Pro vaše fanoušky docela „nářez“. Ale to není všechno.
To ne. Zároveň s DVD bude v tomto balení ještě CD BEST OF, kde budou staré nahrávky především ze začátků. Po tom se vždycky naši fandové sháněli.

Jak se bude jmenovat nové cédéčko?
Byli jsme blízko.

V jaké hudební sestavě bylo natočeno?
Na basovou kytaru hrál Jan Frumar, na klávesy Zdeněk Tvrdík, na kytaru hraje a zpívá Jirka Rákosník, za bicími je Zdeněk Hradecký a já hraju na kytaru. Ale v sobotu s námi vystoupí jako host i skvělá zpěvačka Jana Doležalová.

Jak byste tohle cédéčko charakterizoval?
Cédéčko je odrazem současného repertoáru a bude takovým zastřešením celé naší kolekce pro fanoušky, kteří nás velice potěšili na našem koncertu v benátecké Loděnici minulý rok. Tohle CD je hrané všemi členy, každý si nahrál své party doma a něco se dělalo ve zkušebně.

Připomeňte na závěr tedy ještě jednou to nejpodstatnější: kdy a kde budete křtít CD, DVD plus CD?
V sobotu 4. srpna od 21 hodin v Loděnici v Benátkách. A věřte, že vás tam všichni rádi uvidíme.