V lokalitách, které se měnily na filmové kulisy ale bylo možné potkat i české herce. V boleslavské věznici kromě Cruise „trpěl" Karel Roden v dramatických Lidicích, hrdinové snímku Petra Nikolaeva Kousek nebe, v sousední budově soudu byl veden proces proti filmovému Kajínkovi, kterého hájila Tatiana Vilhelmová, nebo kolaborantům z nového českého seriálu Bohéma. 

Pusťte Kajínka! I to točí filmaři

Co se týká televizní seriálové produkce, rozhodně nezůstávají pozadu Benátky nad Jizerou. Jejich zrekonstruované náměstí rozhodlo o tom, že sem bude zasazen děj seriálu Svatby v Benátkách.

V mělnické nemocnici natáčela Česká televize Povídku Májová romance doktora Mráze v režii Víta Karase. V hlavních rolích se objevili Tomáš Töpfer, Marika Procházková a Anna Polívková. Povídka, kterou filmaři natáčeli v Mělníku, je součástí osmidílného cyklu Škoda Lásky. 

Do centra Mělníka zavítali filmaři například v roce 2009. Natáčel se tu jeden z dílů cyklu komediálních detektivek České televize Ach, ty vraždy!

V Mělníku točili filmaři pro Českou televizi

Vyhledávaným městem pro natáčení se stal v posledních letech Nymburk. Kulisy místního krematoria využili filmaři HBO při natáčení skvělého seriálu Pustina. Trochu méně náročnou podívanou jsou dvě komedie Hodinový manžel a Manžel na hodinu. V těch tvoří Nymburk přiznanou kulisu, město samotné má v příběhu svoji roli. Točilo se také například v knihovně v sousedních Poděbradech.

Hodinový manžel: Natáčení v nymburském bazénu

Kutnou Horu poznají filmový fanoušci hned v několika snímcích. Točil se tu například film Z pekla s Johhnym Deppem, Hlídač č. 47, Bídníci, Aféra s náhrdelníkem nebo Jan Hus.

Z natáčení filmu Hlídač č. 47 režiséra Filipa Renče v Kutné Hoře

Natáčení filmu Jan Hus v Kutné Hoře

Natáčení českého filmu Havel v Tupadlech

Natáčení filmu Sirotek v Kutné Hoře.

Natáčení filmu Chateaubriand v Kutné Hoře

Natáčení nového filmu Dušana Kleina v Kutné Hoře a na Kačině

Sousední Kolín zase jistě na televizních obrazovkách poznají příznivci českých seriálů. Natáčela se tu Ordinace v Růžové zahradě, Kriminálka Anděl nebo seriál Na stopě.

Natáčení Ordinace v Růžové zahradě

Natáčení seriálu Na stopě v Kolíně a okolí

Natáčení detektivního seriálu Kriminálka Anděl v Kolíně

Český snímek Bludičky natáčela před deseti lety na Benešovsku režisérka Irena Pavlásková. Filmovalo se celkem 31 dnů. Většina natáčení se uskutečnila v Pyšelích, v tamním dětském domově a jeho okolí. Štáb několikrát zavítal také do Benešova.

Filmaři v Pyšelích a Benešově

Na Příbramsku v Sedlčanech se objevil například Lukáš Vaculík, natáčela se tu scéna do filmu Vybíjená. Režisér Jaroslav Brabec si vybral Vysokou k natáčení televizního filmu Americké dopisy. A přímo v Příbrami natáčel režisér Jan Hřebejk scény z kriminální minisérie České televize Rédl. Před dvěma lety zavedlo natáčení nového seriálu filmaře do Malé Hraštice. Vznikaly tu záběry českého seriálu České televize Poldové a nemluvně.

Režisér Nikolaev točil scénu s Vaculíkem na hřbitově

Natáčení filmu Americké dopisy ve Vysoké

Jan Hřebejk natáčí v Příbrami část nového seriálu

Natáčení nového českého seriálu České televize Poldové a nemluvně

Králův Dvůr se v roce 2009 vrátil do 50 let. V lokalitě Na Výšinách se natáčel pro Českou televizi nový film s názvem Malá pražská Matahára. V hlavních rolích se objevili Vojtěch Dyk a Marika Šopovská V Berouně vznikaly záběry pro seriál Modrý kód a nádhernou přírodu v okolí řeky Berounky si vybrali filmaři i v létě loňského roku. V chatové oblasti v Nižboru na Berounsku natáčela Česká televize nový třináctidílný seriál s pracovním názvem Chataři.


Do Králova Dvora se vrátila 50.léta

V centru Berouna se natáčely scény pro seriál Modrý kód

Natáčení nového českého seriálu Chataři v Nižboru

Do míst, kde se kdysi točil film Tristan a Isolda, pod patou Týřovických skal, televizní štáb České televize zavítal v roce 2012. Jednu z hlavních rolí televizního filmu Smrt mladé stopařky ztvárnil herec Viktor Preiss. Křivoklátsko se objevilo také v oblíbeném televizním pořadu Hodina zpěvu.

Preiss na romantickou krajinu Křivoklátska nikdy nezapomněl

Svěrák a Uhlíř vás pozvou do krajiny Křivoklátska

V ulicích Kladna mohli lidé v roce 2008 potkat Ondřeje Vetchého. Natáčel se tu Thriller Lovec vodního ticha. S Karlem Rodenem se zase mohli komparzisté potkat při natáčení smínku Lidice. Rešisér Petr Nikolaev se do Kladna vrátil i v roce 2013 a hned na několika místech natočil scény do snímku Příběh kmotra.

Filmaři na Kladensku natáčeli také ve Skanzenu Mayrau, v Třebízi i kladenské Poldovce.

Nový český film s Ondřejem Vetchým se točí v Kladně

Natáčení filmu Lidice

Natáčení ve Vinařicích

Natáčení filmu Colette na Mayrau

Natáčení Příběhu kmotra

Hmyz režiséra Švankmajera natáčejí na Slánsku

Ve Třebízi natáčí filmaři nový český seriál

Natáčení seriálu Ochránce v kladenské Poldovce

Natáčení v Kladně s Ivanem Trojanem