„Chtěli jsme do města přinést něco nového a protože se zrovna blížil konec dubna, rozhodli jsme se pro zdobení májky," vysvětlil místopředseda Městského parlamentu dětí a mládeže Mnichovo Hradiště Jindřich Dvořák a dodal, že akce rozhodně nějak neohrožuje čarodějnický průvod masek. „Zdobit začínáme vždy pár hodin před začátkem průvodu, který na zdobení májky navazuje," upřesnil místopředseda.

Nedělní Filipojakubská noc, která je spjatá s pálením čarodějnic, se neslavila jen v Hradišti, ale po celé republice. Pohotovost tak měli především hasiči, ale také policisté a záchranáři.

Podle mluvčí středočeské Policie ČR Lucie Novákové byl čarodějnický večer na Mladoboleslavsku klidný. K požáru hasiči vyjížděli až v pondělí ráno. „Včera brzy ráno došlo k požáru dvou rodinných domů v obci Horní Slivno. V jednom hořela zadní část střechy a přístavek, u druhého pak garáž s kůlnou. Ke vznícení došlo pravděpodobně od jisker z ohně, který byl v rámci čarodějnic a podle prvotních informací byl oficiálně povolen obcí. Ke zranění osob nedošlo a škoda zatím nebyla vyčíslena," sdělila Nováková.