Odpoledne se představí Mirai, Banjo Band Ivana Mládka nebo Slza. Večer zahrají Tři sestry, Monkey Business, Peter Nagy a Indigo.

Členové kapely Slza Petr Lexa a Lukáš Bundil se na Krásná louka fest těší. Na jaře a v létě je čeká řada vystoupení na koncertech i festivalech a letních slavnostech po celých Čechách.

Který festival vás nadchl? A jsou pro vás festivaly, kde vystupujete, jen o vašem koncertu nebo se jich rádi účastníte také jako diváci?

Petr: Každá akce je něčím zajímavá a máme to štěstí, že kamkoli přijedeme, máme fantastické publikum. Po každém koncertu se setkáváme s fanoušky a děláme dlouhé autogramiády, kde se snažíme být do posledního fanouška, proto se na akci, kde hrajeme, jako diváci nedostaneme. Letos mám ale v plánu navštívit několik samostatných koncertů.

Lukáš: Já také chodím hlavně na koncerty. Moc se mi líbily Muse, Simply Red, Black Sabbath, Paul McCartney… Je toho hodně.

Dechová kapela Krajanka.
Vtelenská dechparáda láká na oblíbenou Krajanku

A co se muziky týče, co vám doma v poslední době zní nejčastěji?

Petr: Za poslední týdny mě asi nejvíc zaujala nová deska Eda Sheerana nebo debut Harryho Stylese.

Lukáš: Z novinek mě baví například Zara Larsson, Linkin Park, ze starších se rád vracím k Beatles a klasickým rockovým kapelám jako Deep Purple, Metallica a podobně.

Jako kapela jste v posledních několika letech velmi na očích. Podepisuje se to na vás? Baví vás to ještě?

Petr: Jsme pořád stejní jako dřív, nemáme důvod se měnit, takže v tomto ohledu se to na nás určitě nepodepsalo.

Lukáš: A baví nás to moc, není nic lepšího, než mít možnost tvořit muziku, která naplňuje jak nás, tak i posluchače a fanoušky.

Na podzim se fanouškové dočkají vašeho nového alba. Pustíte z něj něco ven ještě před křtem? A jak se bude album lišit od předchozí Katarze?

Lukáš: Naše druhé CD vyjde v pátek 13. října a první singl Ani vody proud jsme vypustili před pár týdny. Před vydáním desky pro fanoušky připravujeme ještě druhý singl.

Petr: Při psaní písniček na Katarzi jsme se snažili udělat vyrovnanou desku s deseti silnými písněmi. Tak pracujeme i nyní, jen s tím rozdílem, že jsme za uplynulé dva roky nasbírali nové zkušenosti, a můžeme taks nimi pracovat.

Lukáš: Po vydání CD pro fanoušky připravujeme sérii autogramiád a na jaře roku 2018 potom halové turné po celých Čechách.

Zdroj: Youtube
Ilustrační foto.
Boleslavsko by se mohlo obejít bez úpravny vody