VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Festival papa Pipa dorazí soubory z celého okresu

Mladá Boleslav - Diváci, kteří na festival dorazí, se mají opravdu na co těšit.

24.3.2011
SDÍLEJ:

Festival pana PipaFoto: DDM MB

Na oblíbený festival pana Pipa dorazí mladí lidé doslova z celého okresu. Jejich divadelní soubory ale mezi sebou nesoupeří, atmosféra proto bude jistě uvolněná a příjemná. Některé soubory vám nyní představíme:

Ze Základní umělecké školy v Mnichově Hradišti přijede na festival pět souborů.

Divadelní soubor „Ďáblíci“ hraje zejména pro základní a mateřské školy. Děti ve věku 9 až 10 let tvoří v souboru třetím rokem. V zimě nazkoušely hru „Herodes“, se kterou měly velký úspěch.

Hrály v Městském divadle v Mnichově Hradišti a na Valdštejnských Vánocích. Ďáblíci s námi hrají tak trochu hru na schovávanou. Loni se totiž představili na festivalu pod názvem „Smajlíci“.

Divadelní soubor „Teepci“ pracuje též třetím rokem. Mládež ve věku 12 až 14 let má na svém kontě již několik divadelních her.

Další dva soubory vystupují pod názvem „Tyláček“ a působí v Bakově nad Jizerou. Také jejich historie je již tříletá. Hrají zejména pro rodiče, některé děti zkouší i moderování. Nováčkem festivalu je soubor Hvězdička. Je obdivuhodné, že všechny výše uvedené soubory vede Vlasta Šléglová.

„Divadlo před tabulí“

Divadelní soubor uvádí hru „Četli jsme Tracyho tygra“. Studenti svou inscenací Tracyho tygra, novely Williama Saroyana, chtějí předat autorovo poselství do dalšího života především svým vrstevníkům. Soubor Divadlo před tabulí začal hrát na jevišti malého sálu Domu kultury v listopadu pro středoškoláky.

Představitelé jednotlivých rolí přistupovali k nelehké dramatizaci metaforické knížky s velkou citlivostí. V rámci divadelního souboru spolupracují studenti z Pekařova gymnázia se studenty z Osmiletého gymnázia, z Obchodní akademie a Střední průmyslové školy.
(převzato z webových stránek Gymnázia dr. J. Pekaře)

Dětské studio Říše loutek

Dětské studio Říše loutek pracuje v divadle Říše loutek od roku 2003. Výchově nejmladší herecké generace se v současné době věnuje výtvarnice a provozní divadla Eva Ovečková a členka souboru Anita Nováková.

Každý rok dochází ještě dvě studentky maturitního ročníku pedagogické školy Evropská, a to v rámci své povinné praxe. Dětské studio Říše loutek je divadelním kroužkem, kde si děti samy připraví pohádku od tvorby loutek, po realizaci výpravy a dramatizaci textu.

Jitřenka

Loutkářský soubor Jitřenka působí již 11 let při DDM v Mladé Boleslavi. V současné době má 19 členů ve věku 10 – 19 let. Ke svému uměleckému vyjádření si zvolil techniku černého divadla, výstupy loutek i živých protagonistů. Od roku 2003 se s úspěchem zúčastňuje prestižních loutkářských festivalů a přehlídek. Několikrát si zahrál i v zahraničí.

Velký význam pro růst a úroveň souboru má Jaroslav Vidlař, známý loutkoherec s bohatými zkušenostmi jak z divadelní, tak i televizní tvorby (Česká televize a Národní divadlo marionet v Praze). U souboru působí jako režisér a lektor již 10 let a zúročuje tak i své bohaté zkušenosti z profese pedagoga na Divadelní fakultě AMU v Praze.

Divadelní kroužek KDM Benátky nad Jizerou

Tento divadelní kroužek zahájil svou činnost v září loňského roku a schází se 1 x týdně. Navštěvuje ho 6 chlapců a 4 dívky ve věku od 6 do 10 let. Divadelní představení Sněhová královna zkouší od počátku ledna. S tímto představením se děti poprvé představily 19. února na masopustu v Benátkách nad Jizerou, což bylo jejich vůbec první vystoupení před publikem.

24.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

ON-LINE: Ptejte se mistra světa v malém fotbale Františka Hakla

FOTO: Přecházení u kruháku je pro chodce bezpečnější

Mladá Boleslav – O víkendu musel být znovu uzavřen kruhový objezd u ulic Jana Palacha a Na Radouči. Dělníci tam tentokráte dodělávali retardéry u přechodů. Ty se nově budou nacházet na každém vjezdu na kruhový objezd. Právě proto musel být v sobotu zcela uzavřen.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Volební NEJ na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko - Kde byla nejvyšší a nejnižší volební účast?

KRÁTCE: Volební střípky z měst okresu Mladá Boleslav

Boleslavsko - Jak volili lidé z Benátek, Mnichova Hradiště, Bělé nebo Dobrovice?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení