Páteční program s šesti koncerty se odehraje na dvou pódiích, organizátoři lákají také na rozšířený program pro děti. V pátek vše odstartuje v 18 hodin na speciálně upraveném autobusu nazvaném Red Bull Tour Bus, jenž funguje zároveň jako plnohodnotné koncertní podium, kapela Wohnout.

První festivalový den zahrají Mandrage, Tomáš Klus, Monkey Business, Pipes and Pints a Mydy Rabycad a tradiční karneval v maskách. V sobotu dvě velká pódia rozezní například kapely Chinaski, No Name, Wanastowi Vjecy, Čechomor, Mig 21 i zpěvačka Anna K.

„Areál festivalu se kvůli rozšíření programu otevře v pátek už v 16 hodin a vyrostou zde dvě festivalová pódia. V sobotu mohou návštěvníci přijít už v půl jedenácté. Organizátoři doporučují přijíždět na festival s předstihem, aby se zamezilo případným zácpám na parkovištích a u vstupů do areálů.," uvedla Klára Mixová z tiskového oddělení festivalu.

Sobotní program začne v půl dvanácté. Zahrají a zazpívají Xindl X, Sto zvířat, Visací zámek, Inekafe i Tata Bojs. Vystoupí také „hradní nováčci" - kapela Gazdina Roba.

Na festival Hrady CZ se těší i samotní interpreti včetně Tomáše Kluse „Na festival na Bezděz se těším velice obrovsky. Je tam vždy tak, že dobře je slabé slovo. Spojení atmosféry hradů a muziky se mi líbí, na hradech přece bylo dycinky živo. Na Bezdězu budeme hrát písničky a specializovat se na to, abychom je zahráli dobře a měli se tam všichni pěkně pohromadě stejně tak," uvedl svým osobitým způsobem Tomáš Klus.

Hradní kempy

Na základě loňských pozitivních ohlasů návštěvníků jsou i letos na všech zastávkách festivalu k dispozici také bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené VIP Hradní kempy. Ty návštěvníkům nabídnou recepci i úschovnu s nonstop provozem, zázemí pro dobití mobilních telefonů, sprchy s teplou vodou, umývárny a sociální zařízení.

„I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanovém městečku. Nově se u vchodu do kempů objeví prodejna potravin, samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů a velkokapacitní parkoviště. Festivalový areál se nachází na kraji obce Bezděz, zhruba tři kilometry od stejnojmenné železniční stanice," podotkla Klára Mixová.

Hrad Bezděz včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad.

Soutěž o vstupenkyVyhrajte s regionálním deníkem 5x 2 vstupenky na festival Hrady CZ na Bezdězu. Stačí, když správně odpovíte na níže uvedenou otázku a vaše odpověď bude v pořadí druhá, sedmá, desátá, patnáctá a dvacátá. Odpověď posílejte prostřednictvím SMS na telefonní číslo 606 635 288.

Soutěžní otázka:
Tomáš Klus vystoupí: a) v pátek, b) v sobotu, c) v pátek i v sobotu