Boleslav se k čím dál populárnější celorepublikové akci připojila letos již po sedmé. Zájemci navštívili Muzeum Mladoboleslavska, Městský palác Templ a Sbor českých bratří, a to v době od sedmi večer až do půlnoci.

"Chodíme sem každý rok, letos mám s sebou poprvé i vnučku, a moc se nám tu líbí. Kristýnku nejvíc nadchl kouzelník, já jsem si zase ráda prohlédla dobové šaty a manžel si nevíc pochvaluje staročeské dobroty," prozradila jedna z návštěvnic.

Muzeum Mladoboleslavska uspořádalo program v areálu hradu. Mohli jste se zde vžít do doby, kdy v Boleslavi vznikala automobilka, vdnešní Škodovka, a potkat i oba její zakladatele, Pány Laurina a Klementa.

Především dámy uvítaly příležitost nahlédnout do šatníku bohatých i chudších obyvatel města z doby okolo roku 1900, poslechnout si písně, které se tenkrát hrály a na něž se tančívalo, nebo vidět část divadelní hry „Dědeček automobil"v podání herců zdejšího divadla.

Návštěvníci také viděli historické automobily vystavené na nádvoří, děti si mohli v dílničce vyrobit originální přívěšek na klíče a dospělí se zase mohli podívat do muzejní expozice či se občerstvit v hradní hospůdce. Bylo také možné poprvé navštívit i výstavu, kterou ve svých prostorách připravili pracovníci Státního okresního archivu.

Také v Templu připravila společnost Kultura města Mladá Boleslav bohatý program. Vystoupil zde František Lamač se svým hudebním pořadem Housle vážně a nevážně, na parkánu pak předvedl kouzelnické umění Štěpán Šmíd.

Nechyběla ani nabídka občerstvení, staročeské speciality slavily velký úspěch. U vstupu do Templu ti odvážnější mohli říci do mikrofonu nějakou báseň a většina přítomných si také s chutí prohlédla zajímavé expozice v této historické budově.

Ve Sboru českých bratří se lidé mohli podívat na zdejší výstavy a konala se tu i veřejná zkouška Smyčcového orchestru žáků Základní umělecké školy v Mladé Boleslavi.