Akci na hradě zahájí v 19. hodin výstřel z historického děla a program se ponese v duchu detektivek a kriminalistických případů. 

„Na kriminalistické stezce si návštěvníci mohou vyzkoušet svůj postřeh, úsudek, a kriminalistické techniky. Dále mohou zhlédnout výstavu Četnické historky mapující zajímavé kriminální příběhy z regionu Mladoboleslavska,“ uvedl Pavel Šubrt z boleslavského magistrátu, který láká také na možnost potkat četníka přímo v Boleslavských ulicích.

Ve 20 hodin se odehraje recitál Jana Buriana, prostřednictvím kterého Boleslav vzpomene na výročí 30 let od Sametové revoluce.

K nahlédnutí bude Městský palác Templ, kde zájemci navštíví třeba výtvarné dílny, stálé expozice k historii Mladé Boleslavi, ale i aktuální výstavy.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha zprostředkuje kromě letounů i jazzovou kapelu. „Od 20.30 hodin se v letecké kantýně uskuteční koncert mladoboleslavské jazzové kapely Hot Club,“ uvedl Šubrt.

Program si také připravil Sbor českých bratří. Od 20 hodin proběhne koncert a ve 23.59 startuje velkolepá ohnivá show. Otevřeno bude také v Galerii pod Věží a ve Škoda Muzeu.

Od 13. do 19. května pak ve státním archivu probíhá výstava kaktusů, která je normálně přístupná od 9 do 18 hodin. V rámci Muzejní noci ale zavírá až o půlnoci.

Na cestě k jednotlivým stanovištím lze využít historické autobusy a mezi Výstavištěm a Staroměstským náměstím se lidé svezou vláčkem zdarma.

Zajímavou akci chystají také v Bakově nad Jizerou. Odehraje se v Muzeu Bakovska v sobotu od 18 hodin. Připraveny jsou programy pro děti, ukázky řemesel, předení na kolovrátku, keramická dílnička či pletení z orobince. Vhodné pro děti od 3 let. Od 20 hodin proběhne koncert Přemysla Vacka.

Mezi dalšími přihlášenými muzei na tuto akci jsou také: Muzeum bělá pod Bezdězem, Benátky nad Jizerou, Dobrovice, Jabkenice, Kosmonosy a Mnichovo Hradiště.