Země v okolí letního tábora Crystal Lake je nasáklá krví. Deset dílů kultovního hororu Pátek třináctého si vybralo svou daň v podobě životů mnoha teenagerů, kteří byli v nesprávný čas na nesprávném místě. Deset dílů také zcela vyčerpalo scenáristickou invenci, takže zpočátku výborná hororová série nabírala čím dál negativnější nádech. Dvacet devět let po jedničce proto spojili síly produkující Michael Bay a režírující Marcus Nispel, kteří už dokázali resuscitovat Texaský masakr motorovou pilou, a natočili legendární horor znovu. Tak to je horor V pátek třináctého. V multikinu CineStar je na promítacím plánu od včerejška až do příští středy.

Jsou tu ale i tradiční snímky – komedie Líbáš jako Bůh s Evou Holubovou, thriller Normal s Milanem Kňažkem a Dagmar Havlovou, ale i novinka na plátně – El Paso. Děj toho filmu popisuje generální manažerka multikina Ivana Nováčková: „Film El Paso diváka zavede do kotle vášní, emocí a živelnosti. Režisér Zdeněk Tyc se po úspěšných Smradech už podruhé vrací do světa Romů, který v nás zpravidla vzbuzuje strach a rozpaky, přestože o něm vlastně vůbec nic nevíme… El Paso je inspirováno skutečným osudem romské vdovy, matky devíti dětí,“ říká Nováčková.

Jsou tu opět Anglické Jahody, trpký příběh z doby, kdy k nám v roce 1968 přijeli „ na pomoc“ ruští vojáci. Film je ale promítán pouze v úterý od 17.45 v rámci Úterních filmových lahůdek.

Silnou českou nabídku v CineStaru doplňují akční snímek s Van Dieselem Rychlí a zběsilí, teenagerská komedie Sex drive a animovaný snímek Monstra v. Vetřelci.