Mohl byste popsat Dětskou notu pro ty, kteří nevědí, o co jde?
Dětská nota je soutěžní festival dětské písničky. Ovšem nikoliv klasické sborové, ale populární. Střídají se různé žánry počínaje country, rockem, rnb, a konče třeba swingem. Zároveň je soutěží profesionálních i amatérských autorů. V představení prezentujeme nejlepší písně vybrané odbornou porotou.

Autoři písní patří mezi bývalé členy Paprsku?
Je to shoda okolností. To, že mezi autory jsou někteří lidé, kteří prošli Paprskem, a že je porota vybrala, svědčí o tom, že umí napsat písničku takříkajíc na objednávku a jsou velmi dobře obeznámeni s tím, o co v soutěži běží.

Jak dlouho pracujete na programu Dětské noty?
V dubnu se začínají zkoušet noty. Choreografii nacvičujeme v srpnu na táboře a zkoušení trvá celé září a říjen o sobotách a nedělích. Přímo v divadle jsme měli na zkoušku jeden den.

Pomáhají vám při tom starší děti? Třeba s těmi mladšími?
Určitě. Máme bezvadnou partu dětí.

Organizace celé akce s sebou jistě nese i řadu problémů. Museli jste řešit nějaké obtíže?
Všechno se dodělávalo za pochodu. Třeba projekci jsme dodělávali teprve v týdnu. Navíc akci pořádáme v divadle za plného provozu. Každý den proto musíme všechno skládat a druhý den brzy ráno zase chystat. Museli jsme si zvyknout i na nový prostor.

Jak vůbec hodnotíte přesun Dětské noty do Městského divadla?
Dětská nota je show program, takže se hodí spíš do revuálních prostor, kde je obvykle i trochu jiný světelný park. Na druhou stranu má divadlo svou atmosféru.

Zkoušeli jste program i v průběhu týdne nebo už se pořádala pouze představení?
Pouze představení. Odpoledne sice zkoušíme, ale to už je příprava na vánoční koncert při rozsvěcení vánočního stromku. Děti se tento týden nezastaví.