Pondělí 19. ledna 2009, 19.30 hodin, Velká scéna

Repríza hry Vlastimila Venclíka Strážný anděl. Vlastimil Venclík je spisovatel, který dovede i vážná témata podat divácky atraktivním, zábavným způsobem. V původní hře napsané pro mladoboleslavské divadlo takto autor zpracovává aktuální problém, kterým se dosud žádné české divadlo nezabývalo – problém dívek, které odcházejí pracovat do zahraničí jako chůvy. Hrdinka našeho příběhu však nedostane na starost hlídání dětí, ale péči o seniora. Vývoj vztahu mezi mladou českou pečovatelkou a rakouským starcem bude nejen výpovědí o vztahu dvou odlišných generací, ale i o kulturních a společenských rozdílech dvou sousedních zemí. V režii hostujícího Rudolfa Felzmanna hrají: Petr Bucháček, Eva Horká, Ivana Nováčková, Roman Teprt, Eva Reiterová, Martin Hrubý a Dagmar Teichmannová.

Úterý 20. ledna 2009, 18 hodin, Velká scéna

Pohádka pro děti a rodiče z pera Boženy Němcové a J. Žáka O chytré princezně. Klasický pohádkový příběh o chytré princezně Lence, která díky své rozhodnosti a pevné vůli dokáže odstranit i nejhorší nástrahy, hrozící zničit její lásku. Uvádí Divadelní agentura Praha.

Středa 21. ledna 2009, 18 hodin, Velká scéna

Pohádku pro děti a rodiče od autorů Miloše Macourka a Ondřeje Lážňovského Mach a Šebestová. Divadelní adaptace známé knížky a večerníčkového seriálu nabídne výběr příhod a dobrodružství žáků 3. B a jejich čtyřnohého kamaráda Jonatána. Uvádí Divadlo Lampion Kladno.

Středa 21. ledna 2009, 19.30 hodin, Malá scéna

Repríza hry Ingmara Bergmana „Scény z manželského života“. Obraz rozpadu jednoho manželství a opětovného bouřlivého setkávání a vzdalování se obou protagonistů. Obraz dvojice lidí, kteří nemohou žít spolu ani bez sebe. Roli Marianny napsal Bergman pro Liv Ullmannovou po odeznění jejich hlubokého vztahu. V režii Josefa Kettnera v hlavních rolích Eva Horká a Martin Hrubý.

Čtvrtek 22. ledna 2009, 18 hodin, Velká scéna

Pohádku pro děti a rodiče autorů H. Ch. Andersena a F. Pavlíčka Pasáček vepřů. Výpravná pohádka o princezně, která si ve své domýšlivosti cenila křiklavého umělého květu víc než opravdové růže. Uvádí Divadlo AHA Praha.

Pátek 23. ledna 2009, 19.30 hodin, Velká scéna

Repríza hry Karla Poláčka, Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky Muži v offsidu. Komedie o tom, že kdo zradí svůj klub nemá štěstí v životě. Dozvíte se, co učiní vášeň fotbalová z pana Načeradce, majitele obchodu s konfekcí a při tom se bude vaše bránice třepetat jako míč ve svatyni soupeřova brankáře. V režii Ondřeje Havelky hrají: Petra Nakládalová, Vojtěch Havelka j. h., Ota Jirák, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Martin Hrubý, Karolina Frydecká,
Miroslav Babuský, Petr Halíček, Jakub Šafr j. h. a Martin Zbrožek j. h.

Sobota 24. ledna 2009, 19.30 hodin, Velká scéna

Představení Horáckého divadla Jihlava s hrou Vladislava Vančury Markéta Lazarová. Nová divadelní adaptace klasického díla, jejíž nedílnou a výraznou složkou je hudba Vladimíra Franze. Autor v jedné ze svých nejpoetičtějších próz líčí příběh velké osudové lásky krásné a něžné Markety a Mikoláše a do kontrapunktu pak staví druhý milostný příběh Alexandry a saského zajatce, hraběte Kristiána. Je to nesmírně barvitý obraz krvavé epizody z dávné minulosti, který potvrzuje cenu lidského života.