Hokejista Radim Vrbata se teprve před týdnem i s těhotnou manželkou vrátil po dlouhé době z Ameriky, když se rozloučil s NHL po odchodu z Tampy Bay. Před pár dny se mladoboleslavský rodák dohodl s BK Mladá Boleslav a definitivně se tak vrátil do BK Mladá Boleslav. Sedmadvacetiletý útočník odehraje první zápas v boleslavském dresu 28. prosince v Pardubicích, domácím příznivcům se pak představí o dva dny později v duelu se Spartou.

Po dlouhé době v Americe zatoužil po klasickém českém humoru a přijal pozvání šéfa FK Mladá Boleslav Josefa Dufka na Donutilovu sobotní one man show v mladoboleslavském Škoda Auto Muzeu. Jak se mu po delší době Donutilův humor líbil a jak oslaví Vánoce, popisuje Radim Vrbata.

Radime, jak se Vám po delší době líbil humor Miroslava Donutila?

Tohle všechno jsou věci, které jsem během těch let, co jsem byl pryč, absolvovat nemohl. Jsem proto velmi rád, že mě pan Dufek oslovil s nabídkou, abych se přišel podívat.

Jak dlouho jste třeba právě podobný český humor neslyšel?

Ani nevím. Dnes už se dají české pořady i filmy sledovat přes internet, takže kontakt s naší kulturou jsme měli. Jinak ale takový humor mám velmi rád, bylo to příjemné.

Letos strávíte Vánoce v Česku. Jaké budou? Plánujete nějakou specialitu?

Já jsem nebyl na Vánoce velmi dlouho doma. Od výluky v NHL to jsou první Vánoce v Čechách, takže se těším, že budou se vším všudy – klasický vánoční stromek, dárky.

Připluje k vám na Štědrý večer i nějaká ryba, třeba kapr?

No, spíš to asi bude řízek, protože kapra moc nemusím. Ale nějaká ryba určitě bude také.

Strávíte Štědrý večer ve vašem domě v Jemníkách u Mladé Boleslavi?

Pravděpodobně ne, zřejmě budeme u rodičů manželky.

Proč do města přivezl šéf FK Mladá Boleslav Josef Dufek Miroslava Donutila a jak oslaví Vánoce? ČTĚTE ZDE!

Jak Miroslav Donutil Mladou Boleslav? ČTĚTE ZDE!