Příběh tří žen, které osudovou shodou milují jednoho muže. Každá z nich se s tímto vztahem vyrovnává tak, jak člověka dokáže proměnit, povznést, ale i zničit velká láska.
To je inscenace Žárlivost (v režii Luďka Munzara), kterou do Městského divadla Mladá Boleslav přijedou v úterý 13. ledna od 19.30 hodin představit herečky Jana Hlaváčová, Hana Maciuchová a Lucie Matoušková.
Příběh tří žen, jež bydlí v jednom výškovém domě. Jedné je padesát pět, druhé čtyřicet a třetí něco přes dvacet. Všechny milují jednoho muže, jenž je manželem jedné z nich, té nejstarší. Dramatické napětí dialogů, které ženy spolu vedou, je postaveno na skutečnosti, že se v čase hry nikdy nepotkají. Celkem banální zápletka se stává napínavou a zábavnou díky autorčině rafinovanému nadhledu a smyslu pro humor.
Autorka hry Esther Vilarová se narodila jako dcera německých emigrantů v roce 1935 v Brazílii. Vystudovala medicínu, poté filozofii a sociologii. Pracovala jako asistentka v nemocnici v Bavorsku, ale brzy se začala věnovat literatuře. Napsala mnoho esejí, polemických spisů, odborných publikací, dva romány a přes deset divadelních her. Poslední je právě uváděná Žárlivost.
Ve svých beletristických a dramatických dílech se Vilarová takřka výlučně věnuje – provokativně a vtipně – vztahům mezi mužem a ženou.