Stovky diváků, deset snímků a osobnost českého filmu F. A. Brabec. To byl první ročník filmového festivalu FAST Fest, který se uskutečnil v boleslavském Domě kultury.


Petra Kaplanová z Domu kultury k festivalu řekla: „Během čtyř dní, kdy se festival konal, ho zhlédlo okolo osmdesáti lidí denně. Tedy okolo tří stovek diváků. Mezi nimiž byli žáci druhých stupňů základních škol i studenti ze středních škol z Mladoboleslavska.“


Diváci měli možnost vidět celkem deset snímků filmové absolventské a studentské tvorby.


Vítězným filmem diváků se stal desetiminutový hraný horor Ecphronia režiséra Mikoláše Orlického.


„Nyní ve škole pracuji na filmu s erotickým nádechem. Zadání je takové, že muž leží s milenkou v posteli a přistihne je jeho manželka. Jak se s tím popereme záleží pouze na nás. Třeba ho tu příští rok také představím,“ řekl Mikoláš Orlický.


Orlickému předal náměstek primátora města Mladá Boleslav, Jan Smutný, peněžní i věcnou cenu za vítezství.


Z rukou náměstka dostal pamětní list i David Borozidis, organizátor festivalu a absolvent filmové školy v Písku.


„Letošní festival se podařil a určitě budeme pokračovat i v následujících letech. Další ročníky ovšem nebudou tak skromné, jak byl ten první. Plánujeme festival s doprovodným programem, například s hudbou. Diváci na něm uvidí i více filmů ve více promítacích pásmech. Ani příští rok nebude chybět zajímavý host z české filmové sféry. Abych řekl pravdu, zatím ani netuším, kdo by to mohl být, ale diváky určitě nezkalmu,“ doplnil David Borozidis.