Hudbu, linoucí se z houslí Martina Baldy z Mladé Boleslavi, si budou moci vychutnat všichni návštěvníci koncertu s názvem Večer anglo - americké hudby.

V Kongresovém centru České národní banky na Senovážném náměstí v Praze zahraje mladý boleslavský umělec v pátek 9. dubna v 19.30 hodin. Na pátečním koncertě Martin Balda (narozen 7. března 1989) v české premiéře přednese houslový koncert Phillipa Glasse společně s Filharmonií Hradec Králové.

Houslista z Mladé Boleslavi o sobě dává svým uměním vědět. V současné době studuje šestý ročník Pražské konzervatoře pod vedením profesora Pavla Kudeláska. Hře na housle se věnuje již od pěti let.

„Začínal jsem u profesora Josefa Nováka na Základní umělecké škole v Mladé Boleslavi, pod jehož vedením jsem se úspěšně zúčastnil řady soutěží,“ uvedl mladý umělec.

Martin Balda se rovněž věnuje komorní hře. Založil smyčcové kvarteto – Ančerlovo kvarteto, jež je složeno ze studentů Pražské konzervatoře a HAMU. Společně sbírají zkušenosti na koncertních pódiích v České republice, ale i v zahraničí.

Účastníci koncertu si budou moci poslechnout nejen precizní hru, ale i tóny z vzácného nástroje. „Hraji na italský nástroj, který postavil J. B. Guadagnini v polovině osmnáctého století,“ dodal úspěšný houslista Martin Balda.