Taneční škola L&P Pik Dance Petra Pika totiž uspořádala Den otevřených dveří, který de facto zakončil sympatický projekt Protančené léto. Během nedávno skončených velkých prázdnin se jej zúčastnilo na sto dětí, od těch předškolních až po ty starší.

A všechny teď svým rodičům, kamarádům i známým v zrcadlovém sále předvedly, co se pod taktovkou svých lektorů naučily. Učitel Martin je specialistou na street dance, R’n’B a dancehall. Jeho pohyby pilní žáčci zdatně napodobili a divákům předvedli skvělou show.

Neméně dobří byli i pod vedením lektorů Robina, Adama nebo samotného Petra Pika. Ten vysvětlil, že důležitý je hlavně rytmus v těle: „Na otázku, co je to rytmus, mně řada dětí odpovídá, že je to ten hustej týpek, co měl teď koncert v Liberci (Rytmus je pseudonym slovenského rappera – pozn. red.). Rytmus ale musí každý cítit sám v sobě! Bez něho se tančit nedá.“

A většina tanečníků jej skutečně cítila a při electric dance, street dance a dalších kreacích to jaksepatří předvedla. Sobota prosycená tancem zdaleka nekončila, a Petr Pik již měl plno plánů do budoucna.

„Naše taneční skupina spolupracuje s mnoha partnery, nabízejí nám řadu vystoupení po celé republice. Tancujeme se zpěváky Magdalenou a Plutem, vrátili jsme se z Open Air ve Zlíně, to bylo naprosto úžasné. Příští rok jedeme na oblíbený Hip Hop Kemp. Strašně se těším na velkou show Picasso v pražském hotelu Hilton,“ popisuje své aktivity Pik a dodává, že jeho taneční škola připravuje choreografii mnoha plesům a láká také ty, kdož si chtějí před nastávající plesovou sezónou osvěžit taneční kroky.

Čelo věčně rozesmátý Petr kaboní akorát při zmínce o dotační politice města: „Lítáme z jedné kanceláře do druhé se štosem papírů, nakonec nám řeknou, že máme málo dětí. Měli jsme jich 400, 800, teď tisíc. Pořád málo. Přitom šachisté dostali dotaci 150 tisíc korun na nákup nových figurek,“ zlobí se Pik.

Při pohledu na nadšené, talentované mladé tanečníky mu ale radost z práce, kterou dělá a jíž obětoval svůj dosavadní život, opět proudí jeho pružným tělem.