Současný stav podle divadla nepředpokládá náhlé zlepšení situace na stupeň číslo 2, který by povolil zaplnit hlediště. Pokud by se tak do 12. prosince náhodou stalo, tak není v silách instituce v krátkém časovém úseku a bez řádného plánování začít hrát pro diváky.

Obchodní oddělení zůstává i nadále pro veřejnost uzavřeno. Veškeré dotazy lze vyřizovat buď e-mailem nebo telefonicky. 

Divadlo nezahálí

Herci ovšem mají i přes veškeré komplikace plné ruce práce. Například v pátek se zde odehrála neveřejná premiéra velmi očekávané hry Tisíc tváři Adiny, která je věnovaná slavné rodačce herečce Adině Mandlové.

Nadále se zde také zkouší Pes baskervillský, jeho premiéra je plánovaná na 30. ledna 2021. „Ale netroufáme si předjímat. Dramaturgický plán řešíme s tvůrčími týmy, abychom věděli, jak moc jsou do toho ochotni jít. Pravděpodobně ale budeme nuceni vypustit jednu inscenaci a nevíme, na kterou padne černý Petr,“ popsala produkční divadla Denisa Kábrtová. 

Pokud se divadla otevřou v lednu, tak by se mělo hrát podle plánu. „Pokud to bude až v únoru, tak nevíme, jak zvládneme posouvat,“ doplnila Denisa Kábrtová.

Divadlo děkuje všem divákům za pochopení a trpělivost v nesnadné době a pevně doufá, že se díky dodržování opatření bude možné brzy vrátit na jeviště i do hlediště. Smutno je také v boleslavském kině, a tak zde alespoň zvelebují své prostory.

Kultura on-line?

„Čistíme sedačky, uklízíme, malujeme. Hlavně, že jsme všichni zdraví,“ popsala vedoucí kina Radka Kindlová a tím, že by již brzy mělo být možné nakupování vánočních balíčků a poukázek přes internet, na lepší časy. „To je těsně před spuštěním,“ potvrdila Kindlová.

Živé přenosy z koncertů lze sledovat pomocí webu Scena2020.cz a také prostřednictvím její oficiální facebookové stránky. Pomocí portálu www.donio.cz je pak možné posílat peníze jako virtuální vstupenku, které následně Dům kultury věnuje potřebným. Mezi interprety je také oblíbený zpěvák Daniel Hůlka.

Nejbližší událostí, kterou Dům kultury nabídne, je záznam z rozsvěcení vánočního stromečku na boleslavském Staroměstském náměstí.

Městské divadlo mladé Boleslav avizuje na svém webu podcasty, které je možní vyposlechnout na Spotify či Anchor.

Scéna 2020 nabízí:

6.12., 18.00
Kapela Krucipüsk
charitativní on-line koncert

8.12., 18.00
Eva Urbanová a moravské klavírní trio
Vánoční on-line koncert

15.12, 20.00
Kapela Komunál