Stane se tak ve švédském Stockholmu a fanoušci značky s okřídleným šípem ve znaku mohou být při tom, tedy alespoň virtuálně. Automobilka bude totiž slavnostní odhalení a zhruba 45minutovou prezentaci od 19 hodin opět živě přenášet na stránce Škoda Storyboard a na youtube.com. Nové škodovácké SUV dosud automobilka představovala pouze pod maskováním.

Vydávaly se za hluchoněmé

Mladá Boleslav – Poměrně nápaditý způsob obživy si včera odpoledne vyzkoušely dvě ženy rumunské národnosti na náměstí Míru. Vydávaly se za hluchoněmé a po kolemjdoucích chtěly peníze na údajnou charitativní činnost. Jenže zdaleka ne všichni na jejich pochybné jednání skočili. Po půl třetí se tak na linku městské policie obrátil muž, který případ nahlásil. Strážníci na místě skutečně zjistili, že ženy hluchoněmé nejsou, legitimovali je a případ předali magistrátu k dořešení.

Baráčníci letos oslaví 90 let

Vlastenecko-dobročinná obec baráčníků, která má velký podíl na udržování tradic našeho regionu v živé paměti, byla založena v roce 1927 a 90 let své existence hodlá náležitě oslavit. V sobotu 27. května tak městem ve 14 hodin projde krojovaný průvod, do kterého baráčníci zvou sousedy a tetičky z širokého okolí, bude se tančit Česká beseda i další lidové tance, vystoupí taneční soubor Lužických Srbů, kosmonoské mažoretky, které se pyšní titulem mistryň republiky i Evropy, nebo pěvecké sbory Carillon a Šafrán.