Festival patří bluegrassu

Kopidlno – V sobotu 12. srpna bude město Kopidlno pořádat již čtvrtý ročník obnoveného Bluegrass festivalu Kopidlno 2017. Festival je zamýšlen jako vzpomínka na zesnulého Honzu Macáka, který byl zakladatelem Banjo jamboree festivalů pod širým nebem. Memoriál, na kterém zazní muzika ve stylu folk a country začíná ve 14:00 na Víceúčelovém hřišti v ulici Smutná. Banjo Jamboree je nejstarší bluegrassový festival v Evropě a do města Kopidlno přilákal v dobách své největší slávy až 3000 posluchačů tohoto hudebního žánru. Vstupné na tento tradiční festival bude stát do 100 Kč. 

Na Karmeli bude letní kino  

Mladá Boleslav – Už tento čtvrtek 10. srpna od 21 hodin bude letní kino na Karmeli promítat dokumentární film Trabantem do posledního dechu. Road movie pojednává o tom, jak patrně nejznámější český cestovatel Daň Přibáň podnikl svou doposud nejnáročnější expedici. S posádkou dvou žlutých trabantů, polského Fiatu, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazí na půlroční dobrodružnou výpravu z Perthu, během které prozkoumává Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Vstupné do letního kina, které se koná každý čtvrtek až do konce srpna je 70 Kč.

Hrad Zvířetice ožije divadlem

Bakov nad Jizerou – Tuto sobotu 12. srpna ožije zřícenina hradu Zvířetice, a to v podobě dvou divadelních představení pod širým nebem pořádaných během dne. Romantickou atmosféru zde navodí odpolední představení pro ty nejmenší a poté večerní představení určené pro dospělé v podání bakovských ochotníků.

Muzeum vystavuje hračky

Mnichovo Hradiště – Až do konce prázdnin probíhá v městském muzeu v Mnichově Hradišti výstava s názvem 100 let hračky v českých zemích. Většina exponátů pocházejících ze soukromých sbírek vás přinutí zavzpomínat a potěšit se pohledem na staré hračky, se kterými jste si hráli vy nebo vaši rodiče.

Hradem bude znít reggae

Mladá Boleslav – Na nádvoří mladoboleslavského hradu se již tento čtvrtek od 19 hodin uskuteční další koncert. Tentokrát pozvání přijala skupina The Shabs, jež v rámci svého evropského turné do Boleslavi zavítá až z Jihoafrické Republiky. Návštěvníci se rovněž mohou těšit na pionýry českého ska a reggae, Green Smatrool. 

Kino zve na dobrodružství 

Mladá Boleslav – Multikino Cinestar v Bondy centru dnes uvádí americký akční thriller Atomic Blonde: Bez lítosti (16 hodin, 18.40 a 21.10), animovanou komedii Auta 3 (13.40), akční krimi Baby Driver (16.10, 20.10), válečné drama Dunkerk (15 hodin, 17.40 a 20 hodin), animovanou komedii Já, padouch 3 (13.30, 14.10, 15,30), dobrodružný film Letíme (13 hodin), superhrdinský film Spider-Man: Homecoming (17.20) a akční sci-fi Valerian a město tisíce planet (18.30 a 21.20)