Koncert začíná ve 20.30 hodin. Vstupenky lze koupit v předprodeji přes internet. Na Valečově v rámci kulturního léta vystoupí ještě kapela Seven, Luboš Odháněl nebo Pepa Vojtek.

Putna opět vítá Cavemana

Mladá Boleslav – Úspěšnou one-man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou v režii Patrika Hartla mohou zájemci zhlédnout po roce opět v letním amfiteátru na Michalovické putně. Organizátoři slibují, že Libor Slach, jenž v roli jeskynního muže komentuje, glosuje, rýpe a především baví, opět dožene řadu diváků k slzám. Představení se na Putně odehraje v sobotu 15. července od 19 hodin. Areál bude otevřeno hodinu dříve.

Tisíce lidí viděly bitvu v Milovicích
OBRAZEM: Tisíce lidí viděly bitvu v Milovicích

Fara se mění v letní kino

Dobrovice – Zahrada za farou u kostela, jinak zatím stále nevyužívaný prostor, se už tento týden stane dějištěm prvního letního filmového promítání pod širým nebem. Kino Naruby, které jinak promítá v sále divadla, pozve v pátek od 21.30 hodin na film Dítě Bridget Jonesové, o týden později ve stejném čase na T2 Trainspotting a v srpnu na další tři snímky.

Čaj o páté patří minulosti

Bělá pod Bezdězem – Bělské muzeum, které sídlí v prvním patře zámku, pořádá ve čtvrtek 13. července další Čaj o páté. Tématem setkání, jehož hostem bude Petra Chocholoušová, jsou všední i sváteční dny v 60. letech 20. století v Československu. Bude se vzpomínat na tehdejší náladu ve společnosti, typické dobové výrobky a cestování, vážně i s humorem. Čaj o páté se nalévá skutečně úderem 17. hodiny. 

Výstava mapuje proměny

Mladá Boleslav – V Muzeu Mladoboleslavska pokračuje fotografická výstava, jejíž autorkou je muzejnice Sylva Městecká. Obrázky z Mladé Boleslavi zachycují někdejší podobu a proměny Nového města, které se začalo významně rozrůstat na konci 19. století, a to zejména při silnici na Kosmonosy. Jednou z prvních nových ulic byla například Blahoslavova. Návštěvníci budou moci porovnat desítky dobových fotografií a pohlednic se současným stavem, probírat se dobovými plány města, bavit se reklamou konce 19. století i dalšími zajímavými reáliemi. Výstava je přístupná denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, a to až do 10. září.

Karel Holas - houslista, zpěvák, kytarista hudební skupiny Čechomor.
Karel Holas: Prázdniny? U tetiček. A občas lotrovina