Mistr na radnici

Mladá Boleslav – Náměstek primátora Daniel Marek přijal na radnici mistra České republiky v lovu dravých ryb na umělé návnady Jiřího Špádu. Mistrovství se konalo v Praze na Vltavě ke konci srpna. Špáda se rybaření věnuje od raného mládí, výsledkem čehož bylo mnoho úspěchů v rybářských soutěžích. Účastnil se i mistrovství světa. V republikovém šampionátu však zlato získal poprvé. Pustil se i do srovnání Vltavy a Jizery, když zmínil, že Jizera je podstatně čistší. Pochvaloval si také, že o rybaření roste zájem i mezi dětmi a rovněž promluvil o svých zážitcích a zkušenostech.

Vysoká škola slaví výročí

Mladá Boleslav – Automobilka ŠKODA AUTO slaví významné jubileum – už je to 90 let, co založila celozávodní učňovskou školu. V sedmdesátých letech došlo k dalšímu rozvoji, když byly zavedeny i čtyřleté maturitní obory. Aby však žáci měli ideální podmínky k rozvoji, došlo od devadesátých let k mohutným investicím. Jen od roku 2013 pak společnost vynaložila do modernizace vybavení přes 260 milionů korun. Aktuálně představila koncept, který kombinuje bakalářské studium s dlouhodobou praxí.

Kinu vládnou komedie

Mladá Boleslav – Multikino CineStar v Bondy centru v Mladé Boleslavi dnes promítá animovanou komedii Lego Ninjago (15.40 ve 3D, 13.00, 15.10, 17.50 ve 2D), kreslenou pohádku Hurvínek a kouzelné muzeum (12.50, 13.40), akční dobrodružnou komedii Kingsman: Zlatý kruh (14.50, 17.20, 20.20), romantickou komedii Který je ten pravý? (16.20, 20.15), dokument Nejsledovanější (14.10), komediální drama Po strništi bos (17.50), horor To (18.30, 20.00, 21.15). 

Návrat do třicátých let

Mladá Boleslav – Městské divadlo se vrací ke své nejúspěšnější komedii Muži v offsidu. Asi všichni ten film znají. Nevrlý fanoušek Slavie, ale v jádru dobrý pan Načeradec, krejčí Habásko, kterého uhání vdova Ouholičková, a Habáskův nezaměstnaný syn a fanoušek Viktorie Žižkov Eman. Ano, jsou to Muži v offsidu. Dodnes populární román z roku 1931 napsaný Karlem Poláčkem, jenž byl i zfilmován a pravidelně se objevuje na televizních obrazovkách. V mladoboleslavském divadle nyní bude k vidění i divadelní verze. Představení, které režíruje Ondřej Havelka, mělo premiéru již v roce 2007. Zájemci ho mohou vidět znovu, tentokrát v sobotu od 19.00 hodin.