Dráha bude nepřístupná kvůli čarodějnickému programu, který začíná už ve 14 hodin projížďkami po Písníku v nafukovacím člunu a hrami pro děti. 

Projel hory i rýžová políčka

Mladá Boleslav – Cestovatel Tomáš Hrnčíř vyrazil na zrezivělém motocyklu napříč Vietnamem a Barmou. Na svém putování ujel čtyři tisíce kilometrů, navštívil rýžová pole, pláže, horské vrcholy zahalené mlhou a objevil i řadu turisty nedotčených míst. O těch všech bude vyprávět již dnes od 18 hodin ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. 

Kateřina Maxová
KRÁTCE: Získá prestižní cenu Katka Maxová?

Sobotu zpříjemní pohádka

Bělá pod Bezdězem – Nezávislé divadlo z Holých Vrchů přiváží do komorního sálu Městských kulturních zařízení Bělá pod Bezdězem svou pohádku Kašpárek a ježibaba, jejímž cílem je potěšit a pobavit publikum, které se v sále sejde v sobotu 29. dubna v 15 hodin. Děti se mohou těšit na popleteného šaška, který pomáhá staré čarodějnici uvařit lektvar pro nemocného krále, a nosatou čarodějnici Ethel Krkavcovou z Koštětova. 

Vrací se Noc literatury

Mladá Boleslav – Valerie Zawadská, Roman Zach nebo Ondřej Kepka, to je jen několik jmen hostujících umělců, kteří budou v Mladé Boleslavi ve středu 10. května v rámci 2. ročníku Noci literatury předčítat úryvky z nejzajímavějších nových knih evropských autorů. Za městské divadlo, které akci pořádá, vystoupí Petr Mikeska, Karolina Frydecká, Malvína Pachlová a Alena Bazalová. Akce odstartuje v 17 hodin na zajímavých místech po celém centru Mladé Boleslavi a potrvá do noci. 

Ilustrační foto
Bezenská kauza: podnikatel Hlavatý přiznává chybu

Isara představí kapelu Bran

Mladá Boleslav – V dalším pokračování cyklu koncertů Na Scestí se vedle domácí Isary představí kapela Bran, kterou organizátoři představují jako to nejlepší na tuzemské world-music scéně. Bran se věnuje interpretaci lidové hudby Bretaně a velmi zajímavě kombinuje moderní přístup k této muzice a úctu k ní. Koncert se odehraje dnes od 19.30 hodin v divadelním sále Domu kultury. 

Postaví májku

Mn. Hradiště – Čarodějnickému programu na hřišti 2. ZŠ bude v neděli na náměstí od 16 hodin předcházet zdobení májky, které organizují místní studenti. 

Ilustrační foto.
Jarní mrazy ohrozily úrodu, nejvíc na ně doplatí víno