Miliony v kapse, bohatí nápadníci na každém prstu a poměrně velký zájem médií. I tak povrchně by se dal vidět svět modelek, který už roky láká mladé dívky z celého světa. Tentokrát obrovskou šanci dostanou dívky z Mladé Boleslavi, které se o víkendu zúčastnily castingu v mladoboleslavské restauraci Koliba.

Konal se tam casting, z něhož vzešlo 16 z potřebných 20 dívek, které absolvují kompletní profesionální program, aby byly dokonale připraveny na práci modelky a hostesky.

„Vybrané dívky naučíme, jak komunikovat, zaujmout klienta, jednat s médii a jak o sebe pečovat po psychické i fyzické stránce,“ uvedla Kateřina Čáslavová, vedoucí produkce a spolumajitelka pořádající agentury d&k art/modella.

Agentura dívkám předá zkušenosti na víkendové škole, kde se jim budou věnovat například mistr etikety Ladislav Špaček, Miss ČR 2002 Kateřina Průšová, Miss Blond 2002 Petra Matulová i odborník přes media – Vladimír Janák z university Karlovy. Dívkám se však bude věnovat také vlasová stylistka a vizážistka i odborník přes výživu, který se věnuje českým špičkovým sportovcům.

Po absolvování školy dívky získají certifikát, s kterým se mohou ucházet o práci také u jiných agentur. Nebudou tedy svázány žádnou exkluzivní smlouvou. Tím ovšem práce agentury nekončí, ale bude se o dívky dál starat.

„Budeme mít dívky ve své databázi a nadále jim nabízet práci,“ vysvětlil spolumajitel pořádající agentury David Čáslava.