Popový zpěvák, kterého polovina národa miluje a druhá polovina nenávidí, vystoupí v pátek 26. června od 20 hodin v areálu mladoboleslavského koupaliště.

Vzhledem k velkému zájmu o vystoupení by si jeho fanoušci měli pospíšit se zakoupením vstupenky v předprodejích: Dům kultury Ml.Boleslav, recepce Radia Jizera a v síti Ticketstream.

Při svém nedávném koncertu v Liberci poskytl Michal David Deníku rozhovor.

Jaké to je, být prakticky třicet let na výsluní?
Je to spíš rutina, ale mám z toho samozřejmě velkou radost. Mám tuto práci rád a beru ji i jako poslání, a tak nespím na vavřínech.

Baví vás pořád zpívat?
Jasně, že baví. Věřte mi, že je to i můj koníček, nejen práce. Stále vymýšlím, co tento rok připravit pro mé fanoušky, aby to bylo zajímavé a ne pořád stejné.

Neomrzely vás už nějaké vaše písničky? Takové ty největší hitovky jako Céčka, Colu, pijeme Colu nebo Nonstop?
Právě proto, že je jednou za čas předělám s Martinem Hájkem, který se mi stará o sound design, tak neomrzí.

Kdy jste začal zpívat? Jaký byl ten první impulz?
Když jsme v Krokách neměli žádného lídra. Odešla Jana Kratochvílová, pak Naďa Urbánková, a pak už to bylo jen na nás v kapele.

Napadlo by vás někdy, že budete mít takový úspěch, že budete vyprodávat obří haly?
Vždy jsme s Krokama hráli vetšinou v kulturácích, ale vždy dva koncerty denně. Jeden odpolední a druhý večerní. Měli jsme pokaždé vyprodáno, ale že se to bude takto vyvíjet, to jsem netušil. Nevěděl jsem, že mé písně způsobí takový boom. Je to pro mě velká satisfakce, ale zároveň cítím velkou pokoru a vděčnost mým fanouškům.

Proc si myslíte, že jste tak úspěšný?
Nevím. Snažím se svoji práci dělat nejlépe a také hodně komunikuji s fanoušky, ale i třeba na různých firemních večírcích, kam si mě firmy pozvou. Neodjedu hned po produkci, ale s těmi lidmi tam nějaký čas popovídám, podepíši jim podpisové karty a v poslední době se i hodně fotím. Na jedné akci se fotím třeba se stovkou fandu.

Baví vás porotcování v Hlasu Česko Slovenska?
Je to velmi zábavné, ale také mi to přijde  jako dobrá televizní show. Je to jiný formát než třeba Superstar. Máme taky o mnoho vyšší sledovanost. Je to skvělé.

Jaké vlastnosti by měl mít dobrý zpěvák?
Musí mít všech 5P. Je to talent, pracovitost, štěstí, zdravé sebevědomí a zároveň velkou pokoru. K tomu samozřejmě sympatie publika a hlavně dobrý producentský a autorský tým.

Jak daleko je vaše spolupráce s dívčí kapelou 5Angels? Měli jste společně dělat rodinný muzikál. Dopadne to?
Já věřím, že ano. Shání se na to finance. Až bude pohromadě výrobní kapitál, dáme se do práce.

Fandíte těmto malým slečnám?
To je přece jasná věc. Napsal jsem jim už dvě písně a naše spolupráce bude jistě pokračovat.

Pracujete ještě na nějakém muzikálu?
Připravuji na příští rok muzikál Mata Hari. Věřím, že se mi povede dostat se do atmosféry první světové války, do doby raného ragtimu. Mělo by to být jiné než má dosavadní tvorba.

Co je u vás teď nového, připravujete něco?
Chtěl bych na podzim zrealizovat turné po republice se symfonickým orchestrem. Mělo by se jmenovat Michal David – Classic. Uvidíme, zda domluvím nějakého partnera, který by to finančně pokryl. Bude to dost nákladná show.