Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komedií roku se letos stali jednoznačně Muži v offsidu

Mladá Boleslav - Boleslavský divadelní soubor má další úspěch. Vítězství na GRAND Festivalu smíchu.

10.3.2009
SDÍLEJ:

František Skřípek s cenami, které si divadlo přivezlo z pardubického festivalu. Foto: Deník/ Lucie Kučerová

Obří perníková plaketa, šek na padesát tisíc korun a diplom. To vše si odvezli tvůrci inscenace Muži v offsidu z vyhlašování výsledků festivalu o nejlepší komedii, která se uskutečnila v pardubickém divadle.

Ředitel Městského divadla Mladá Boleslav František Skřípek k festivalu řekl: „GRAND Festival smíchu je jedním z opravdu prestižních českých festivalů. Koná se každý rok v průběhu března v Pardubicích. Festival je připravován celý rok. Komise objede celou republiku, aby mohla zhlédnout všechny nové komedie, jež divadla nabízejí. Letos komise viděla šedesát představení, z nichž vybrala sedm, která na samotném festivalu soutěžila. Dostat se do tak úzkého výběru je prestižní záležitostí.“

Mezi sedm vybraných patřila tři pražská divadla, po jednom z Brna, z Uherského Hradiště, z Mladé Boleslavi a domácí, tedy pardubické, divadlo. Představení posuzovaly tři různé skupiny – odborná komise, studentská komise a diváci. „Je báječné, že tento rok máme titul Komedie roku my, naše inscenace Muži v offsidu. Ale nezískali jsme pouze toto hlavní ocenění. Ze šesti cen jsme si hned tři odvezli. Absolutní vítězství, cenu studentské poroty a cenu za nejlepší ženský výkon. Tu získala Petra Nakládalová. Jsme všichni nadšeni. Je to pro nás obrovský úspěch.“ František Skřípek také řekl, že si velice váží přítomnosti režiséra hry Ondřeje Havelky a autora dramatizace Martina Vačkáře na vyhlašování, protože jsou oba velice zaneprázdnění.

Závěrečný večer GRAND Festivalu smíchu dokonce zaznamenala Česká televize, která záznam odvysílá o Velikonocích. „Jsem rád, že boleslavští diváci budou mít možnost naši slávu zhlédnout v televizi. Atmosféra při předávání byla skutečně úžasná a z aplaudujícího publika bylo znát, že máme jeho sympatie,“ doplnil Skřípek.

Muži v offsidu se stali divácky nejatraktivnějším představením. „Je to jednoznačně díky spolupráci s Ondřejem Havelkou, který je mimořádný jak ve spolupráci s herci, tak v tom, jak buduje styl svých představení. Mojí zásluhou o vznik tohoto představení je to, že jsem Ondřeje Havelku ke spolupráci přesvědčil. Trvalo mi to dva roky. Jeho podmínkou však byla účast Martina Vačkáře. To byla další fáze – přesvědčit i jeho. Na jaře roku 2007 se mi to ale podařilo.“

A jak v divadle naloží s cenami? „Perníková cena by se jistě měla sníst, ale je mi to líto, je to hezká plaketa. Necháme si ji na horší časy, třeba někdy nebudeme mít co jíst,“ řekl s úsměvem František Skřípek. Padesátitisícový šek si divadlo ponechá na realizaci oslav stého výročí od založení divadla.

Autor: Lucie Kučerová

10.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení