Obří perníková plaketa, šek na padesát tisíc korun a diplom. To vše si odvezli tvůrci inscenace Muži v offsidu z vyhlašování výsledků festivalu o nejlepší komedii, která se uskutečnila v pardubickém divadle.

Ředitel Městského divadla Mladá Boleslav František Skřípek k festivalu řekl: „GRAND Festival smíchu je jedním z opravdu prestižních českých festivalů. Koná se každý rok v průběhu března v Pardubicích. Festival je připravován celý rok. Komise objede celou republiku, aby mohla zhlédnout všechny nové komedie, jež divadla nabízejí. Letos komise viděla šedesát představení, z nichž vybrala sedm, která na samotném festivalu soutěžila. Dostat se do tak úzkého výběru je prestižní záležitostí.“

Mezi sedm vybraných patřila tři pražská divadla, po jednom z Brna, z Uherského Hradiště, z Mladé Boleslavi a domácí, tedy pardubické, divadlo. Představení posuzovaly tři různé skupiny – odborná komise, studentská komise a diváci. „Je báječné, že tento rok máme titul Komedie roku my, naše inscenace Muži v offsidu. Ale nezískali jsme pouze toto hlavní ocenění. Ze šesti cen jsme si hned tři odvezli. Absolutní vítězství, cenu studentské poroty a cenu za nejlepší ženský výkon. Tu získala Petra Nakládalová. Jsme všichni nadšeni. Je to pro nás obrovský úspěch.“ František Skřípek také řekl, že si velice váží přítomnosti režiséra hry Ondřeje Havelky a autora dramatizace Martina Vačkáře na vyhlašování, protože jsou oba velice zaneprázdnění.

Závěrečný večer GRAND Festivalu smíchu dokonce zaznamenala Česká televize, která záznam odvysílá o Velikonocích. „Jsem rád, že boleslavští diváci budou mít možnost naši slávu zhlédnout v televizi. Atmosféra při předávání byla skutečně úžasná a z aplaudujícího publika bylo znát, že máme jeho sympatie,“ doplnil Skřípek.

Muži v offsidu se stali divácky nejatraktivnějším představením. „Je to jednoznačně díky spolupráci s Ondřejem Havelkou, který je mimořádný jak ve spolupráci s herci, tak v tom, jak buduje styl svých představení. Mojí zásluhou o vznik tohoto představení je to, že jsem Ondřeje Havelku ke spolupráci přesvědčil. Trvalo mi to dva roky. Jeho podmínkou však byla účast Martina Vačkáře. To byla další fáze – přesvědčit i jeho. Na jaře roku 2007 se mi to ale podařilo.“

A jak v divadle naloží s cenami? „Perníková cena by se jistě měla sníst, ale je mi to líto, je to hezká plaketa. Necháme si ji na horší časy, třeba někdy nebudeme mít co jíst,“ řekl s úsměvem František Skřípek. Padesátitisícový šek si divadlo ponechá na realizaci oslav stého výročí od založení divadla.