V rámci projektu Kino ve středu se podařilo společnosti Kultura města Mladá Boleslav získat významnou dotaci se Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie, a to ve výši 330 000 korun.

O promítání filmů v Domě kultury je zájem, přestože začalo teprve nedávno, když skončil provoz kina Forum vzhledem k otevření oblíbeného multikina CineStar v Mladé Boleslavi. Kino Forum by již nezískávalo filmové premiéry a zachovat provoz kina jako takový by bylo nesmyslné. Došlo tedy k přestěhování technického zařízení kina Forum do Domu kultury, kde je promítání filmů je jednou z nabízených kulturních aktivit pro obyvatele města.

Společnost Kultura města Mladá Boleslav tak na jaře tohoto roku uskutečnila další krok spolupráce sloučených kulturních zařízení v Mladé Boleslavi.

„Na základě iniciativy zaměstnanců se společným úsilím pracovníků střediska Svět a střediska Dům kultury podařilo komplexně přestěhovat veškerou kinotechniku, tedy promítačky, dolby surround systém a plátno, které je upravené, do prostor divadelního sálu Domu kultury,“ řekl Deníku ředitel Domu kultury Pavel Filip.

Vzniklo tak nové kino – Kino ve středu. Jak již jeho název napovídá, jedná se o kino ve středu města, kdy hlavní program filmových projekcí běží každý týden hlavně ve středu. Základní řada je doplněna o klubové filmy i projekce pro děti, tzv. Bijásek.

Právě na Kino ve středu se podařilo získat dotaci se Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie, a to ve výši 330 000 korun. Ušetří se tak peníze z rospočtu města.

„Zvláštní poděkování zde patří Ludmile Gavurové, která se věnovala přípravě žádosti o dotaci a spolu s vedením společnosti se účastnila finálních osobních konzultací v Praze,“ dodal Filip.

Diváci mohou získání dotace oslavit vstupenkou na film zadarmo. Každý, kdo ve středu 3. 9. 2008 navštíví film Bathory, může na základě zakoupené vstupenky dostat zdarma další vstupenku na kterýkoliv film v měsíci září.