Jarka Zvěřinová, syn akademického malíře Luďka Maňáska a historik Karel Herčík. Tři osobnosti, které se spolu s mladoboleslavskými výtvarníky a návštěvníky z řad veřejnosti sešly ve výstavním sále Městských kulturních zařízeních (MKZ) v Bělé.

Důvodem jejich setkání byl křest knihy Pohádkový Luděk Maňásek z pera Jarky Zvěřinové, a uctění památky 10. výročí úmrtí bělského rodáka a výtvarníka.

Výstava jeho děl vznikla ve spolupráci MKZ, Muzea Mladoboleslavska a právě Skupiny mladoboleslavských výtvarníků.

Jarka Zvěřinová - autorka knihy: Byla jsem jeho hospodyně, ale i vrba a kamarádka

Autorka knihy Pohádkový Luděk Maňásek, Jarka Zvěřinová, poznala akademického malíře tak, jak ho asi nikdo neměl šanci znát. 

Maňásek měl sice spoustu kamarádů, ale ona byla žena, s níž si povídal jinak a o jiných věcech. „Když Gola, který mi pomáhal s vydáním mých knih Čas korálků a Časná jitra, zjistil, že Luďka Maňáska dobře znám, byl nadšen.  Knížku Pohádkový Luděk Maňásek jsme připravovali čtyři roky," říká autorka knihy a dodává.
„Když byla knížka dopsána, doplnila se obrázky z pera Luďka Maňáska, řekli jsme si s Golou, že žádná jiná kniha by už nebyla taková. Tahle je jediná a jedinečná," dodala Zvěřinová.